Jest wiele rodzajów grafiki komputerowej - wielką popularnością cieszy się grafika typu flash. Jest to nowoczesny rodzaj grafiki, który bazuje na animacjach. Taka grafika świetnie sprawdza się na stronach internetowych. Można stworzyć całą witrynę w oparciu o grafikę flash, ale należy pamiętać, by nie przesadzić z ilością elementów. Wtedy strona można wydać się zbyt przepełniona różnymi animacjami i gifami. Po prostu takie serwisy męczą użytkownika, nie wie on, na czym ma skupić swoją uwagę.

Więcej…

Bardzo dynamicznie rozwijającym się działem informatyki jest obecnie grafika komputerowa. Coraz większa ilość absolwentów kierunków informatycznych czy artystycznych specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie. Od wielu lat grafika komputerowa jest uważana za dziedzinę artystyczną, związaną z tworzeniem. Coraz częściej jednak jest to wytwarzanie obrazów i innych elementów graficznych na potrzeby przemysłu czy szeroko pojętej reklamy. Grafika komputerowa podstawowo dzieli się na dwa typy: rastrową i wektorową. Można ją również podzielić na grafikę płaską czyli 2D i trójwymiarową. Jest wiele programów do tworzenia czy edytowania grafiki komputerowej.

Więcej…

Nie każde zdjęcie wychodzi tak, jak byśmy tego chcieli. Na szczęście dziś jest na to sposób. Pomogą nam nowoczesne programy do obróbki zdjęć. Można je z łatwością znaleźć w Internecie. Mogą to być również aplikacje do tworzenia grafiki komputerowej, jak Photoshop. Takie programy są wielofunkcyjne, pozwalają nam nie tylko na retusz fotografii ale również na jego ozdobienie. Do zdjęcia możemy dodać zabawny komentarzy czy elegancką ramkę i wydrukować na papierze fotograficznym. Programy do projektowanie i tworzenia grafiki komputerowej nie są trudne w obsłudze, wiele z nich potrafi obsługiwać również młodzież szkolna, co mieści się w ich programie zajęć z zakresu informatyki.

Więcej…

Na stronie internetowej znajdują się różne rodzaje grafiki. Najważniejszy jest oczywiście cały szablon strony czyli tło i zakładki, które umożliwiają sprawne poruszanie się po serwisie. Na stronie internetowej można również umieścić całą galerię zdjęć. Powinny być to jednak fotografia związane tematycznie z witryną. Na stronie poświęconej podróżom można wstawić jakieś ciekawe zdjęcia z wypraw, a na internetowej książce kucharskiej: fotografia potraw, deserów czy przystawek. Grafika na stronie to również wszelkiego rodzaju elementy reklamowe, czyli logo bądź banner na górze strony.

Więcej…
Wizja przyszłości

Jakiś czas temu na konferencji Microsoft Technology Summit 2011 gigant oprogramowania na komputery klasy PC, Microsoft przedstawił swoją wizję przyszłości i rozwoju cywilizacji.

Sześcio-minutowy film, przygotowany w celu zobrazowania tej wizji przedstawia parę osób w różnych sytuacjach znanych z życia. Podróżowanie, praca, badania, gotowanie, nauka, relaks… Microsoft twierdzi, że w każdej tej dziedzinie da radę umieścić elektroniczne cacko.

Po obejrzeniu tego materiału jestem pełen podziwu dla pomysłu cienkich, dotykowych komputerów. Trochę futurystycznie wygląda urządzenie, którym można sterować za pomocą dotyku na całej powierzchni. Gdzie tu ekran, gdzie przycisk, gdzie obudowa, elektronika, bateria?

To jest coś innowacyjnego, bo wszyscy się przyzwyczailiśmy jak wyglądać powinien laptop, telefon czy też smartfon. Ale oglądając coś wielkości karty kredytowej, na dodatek zmieniający swoją treść w sposób dynamiczny trudno nie mieć wątpliwości, czy to w ogóle realne.

Technika pozwala człowiekowi pokonywać kolejne bariery na drodze rozwoju. Trudno się z tym nie zgodzić, ale zauważam także pewien trend, który w materiale nie jest ukazany, a wręcz pokazuje coś odwrotnego - a w rzeczywistość jest z goła inna.

Często zdarza się spotkać ludzi, którzy mają problemy z komunikacją interpersonalną. Nie potrafią poznać kogoś nowego, porozmawiać na jakiś temat – dowolny temat.

Ludzie coraz częściej wolą rozmawiać ze sobą za pomocą urządzenia niż twarzą w twarz. Takie urządzonka, jakie pokazuje Microsoft jeszcze bardziej może popchnąć ludzi w kierunku komunikowania się przez e-maile, sms-y, wiadomości tekstowe… Nie tak powinniśmy funkcjonować. I jakoś nie chce mi się wierzyć, że w takim społeczeństwie każdy dostanie taki komputer. Ryzyko wykluczenia cyfrowego znacznie wzrasta.

Trudno odpowiedzieć, czy to co przedstawił Microsoft jest choćby odrobinę podobny do tego, co nazywamy przyszłością. Może to tylko etap, który mamy przed sobą? A może to etap, który osiągniemy za naście lat?

Wizja ta ma dwie strony medalu. Jest wszystko to co pozytywne, wszystko to co człowiek uznaje za słuszne, jak ekologia i produktywność. Ale jest też to, czego nie da się uniknąć. wiedzy. Dodatkowo prowadząc szkolenia można nawiązać liczne, wartościowe kontakty personalne.

 

Niezbędna obsługa komputera
W 21 wieku znajomość obsługi komputera jest wręcz koniecznością. To jedno z wymagań, pojawiających się w ogłoszeniach o
Nowe wymiary fotografii - światło, szybkość, femtofotografia i femtokamera
FemtofotografiaNajnowsza technologia to podstawa jaką musi znać współczesny człowiek. Człowiek XXI
Programy partnerskie
Programy partnerskieZarabianie w programach partnerskich to jedna z najpopularniej

Logo znak firmowy

Każda firma posiada swój znak firmowy, czyli logo. Pełni on wiele funkcji, m...


Photoshop a Paint Shop Pro

Specjaliści twierdzą, że programy takie jak Paint Shop Pro czy Adobe Photosh...


Identyfikacja wizualna

Identyfikacją wizualna nazywamy podstawowe narzędzie, które jest wykorzystyw...


Nowy Adobe Photoshop

Nowa wersja Photoshopa oferuje jego wielbicielom wiele ciekawych opcji. Ta wers...


Wizytówki

Każdy szanujący się przedsiębiorca powinien posiadać profesjonalne wizytó...


Nadruki na samochodach

Reklama w dzisiejszych czasach powinna być nowoczesna i mobilna, docierać do ...


Papier firmowy

Każda firma wysyła różne dokumenty, odpowiada na pisma, listy. Nie zawsze ...


Nadruki na koszulkach

Jest wiele pomysłów na reklamę. Bardzo skuteczne są wszelkiego typu gadże...

 TOP ↑    Copyright: © Cleo Networks