Jest wiele rodzajów grafiki komputerowej - wielką popularnością cieszy się grafika typu flash. Jest to nowoczesny rodzaj grafiki, który bazuje na animacjach. Taka grafika świetnie sprawdza się na stronach internetowych. Można stworzyć całą witrynę w oparciu o grafikę flash, ale należy pamiętać, by nie przesadzić z ilością elementów. Wtedy strona można wydać się zbyt przepełniona różnymi animacjami i gifami. Po prostu takie serwisy męczą użytkownika, nie wie on, na czym ma skupić swoją uwagę.

Więcej…

Nie każde zdjęcie wychodzi tak, jak byśmy tego chcieli. Na szczęście dziś jest na to sposób. Pomogą nam nowoczesne programy do obróbki zdjęć. Można je z łatwością znaleźć w Internecie. Mogą to być również aplikacje do tworzenia grafiki komputerowej, jak Photoshop. Takie programy są wielofunkcyjne, pozwalają nam nie tylko na retusz fotografii ale również na jego ozdobienie. Do zdjęcia możemy dodać zabawny komentarzy czy elegancką ramkę i wydrukować na papierze fotograficznym. Programy do projektowanie i tworzenia grafiki komputerowej nie są trudne w obsłudze, wiele z nich potrafi obsługiwać również młodzież szkolna, co mieści się w ich programie zajęć z zakresu informatyki.

Więcej…

Bardzo dynamicznie rozwijającym się działem informatyki jest obecnie grafika komputerowa. Coraz większa ilość absolwentów kierunków informatycznych czy artystycznych specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie. Od wielu lat grafika komputerowa jest uważana za dziedzinę artystyczną, związaną z tworzeniem. Coraz częściej jednak jest to wytwarzanie obrazów i innych elementów graficznych na potrzeby przemysłu czy szeroko pojętej reklamy. Grafika komputerowa podstawowo dzieli się na dwa typy: rastrową i wektorową. Można ją również podzielić na grafikę płaską czyli 2D i trójwymiarową. Jest wiele programów do tworzenia czy edytowania grafiki komputerowej.

Więcej…

Na stronie internetowej znajdują się różne rodzaje grafiki. Najważniejszy jest oczywiście cały szablon strony czyli tło i zakładki, które umożliwiają sprawne poruszanie się po serwisie. Na stronie internetowej można również umieścić całą galerię zdjęć. Powinny być to jednak fotografia związane tematycznie z witryną. Na stronie poświęconej podróżom można wstawić jakieś ciekawe zdjęcia z wypraw, a na internetowej książce kucharskiej: fotografia potraw, deserów czy przystawek. Grafika na stronie to również wszelkiego rodzaju elementy reklamowe, czyli logo bądź banner na górze strony.

Więcej…
Vainglory - rewolucja MOBA na androida

Gry na androidaCo to takiego? - dla laika skrót moba (czyt. multiplayer online battle arena) możemy rozszyfrować jako formę rozgrywki internetowej z prawdziwymi ludźmi w rzeczywistym czasie, w której gracze łączą się w drużyny a ich głównym zadaniem oprócz zabijania setek potworów jest zniszczenie bazy przeciwnika.

Gier z gatunku moba wyszło ostatnio bardzo wiele a najpopularniejsze z nich takie jak np. League of legends podbijają w ostatnim czasie coraz więcej serc nastolatków oraz wytrawnych graczy, nie tylko w domowym kącie ale też na międzynarodowych zawodach coraz bardziej popularnego E-sportu. Vainglory w bardzo szybkim tempie goni komputerowe produkcję, jako dowód dodam, że gra w ubiegłym roku mogła zaprezentować się przed publicznością podczas znanej gali w Katowicach, gdzie odbył się finał jej rozgrywek.

Jak widać skomputeryzowany świat nie kręci się już tylko wokół portali społecznościowych a na grach internetowych w dzisiejszych czasach można zrobić dużą karierę. Dla każdego gracza który chciałby w łatwy sposób zacząć swoją przygodę z tego typu tematyką jak i dla tych, którzy wiedzą o co chodzi a szukają jakiegoś przerywnika od komputera polecam świetną produkcję firmy Super Evil Megacorp przygotowaną z myślą o świecie mobilnym zarówno tym stworzonym dla apple'a jak i androida dzięki czemu łączy ze sobą naprawdę duża społeczność graczy z całego świata.

Rozgrzeje palce, zaczynamy!

Produkcja od pierwszego włączenia ucieszyła mnie tym, że nie trzeba od razu tworzyć konta, nie tracę czasu, nie spodoba mi się to usunę - proste. Menu zdecydowanie cechuje się bardzo dopracowanym interfejsem, prostym w obsłudze i przejrzystym dla oka. Jest to na pewno duży plus z racji tego, że chociażby większość tego typu gier na systemy mobilne pozostawia ten aspekt bardzo niedopracowany skupiając się wyłącznie na gameplayu. Kolejnym miłym posunięciem ze strony Super Evil Megacorp jest stworzony przez nich samouczek, który w grze treningowej nauczy nas dokładnego poruszania się po mapie i używania wyjątkowych umiejętności każdej z postaci, których ciągle przybywa z każdą aktualizacją.

Akcja gry toczy się w świecie fantasy więc nie zabraknie czarów, potworów i dzielnych bohaterów. Mapa jest bardzo malownicza a modele graficzne dopracowane w najmniejszym szczególe, całość na dobrym sprzęcie naprawdę potrafi oddać jakość komputera co na pewno ucieszy zwolenników tej coraz popularniejszej platformy jaką są tablety i telefony komórkowe, jednak na tych drugich gra może okazać się zbyt irytująca ponieważ na małym ekranie telefonu ciężko jest czasem trafić tam gdzie dokładnie chcemy a z doświadczenia wiem, że w takich grach jest to często bardzo ważne.

Gameplay

W momencie gdy już mamy odpowiedni sprzęt warto poświęcić się trochę samej rozgrywce. Każdy z graczy wybiera swoją własną unikalna postać, w którą wcieli się podczas gry. Wybór może być trudny pomimo tego, że w bieżącej wersji gry mamy zaledwie 22 bohaterów, dla porównania League of legends posiada ok. 130. Bohaterowie dzielą się na atakujących wręcz, strzelających z dystansu, potężnych magów i ciężkich do pokonania obrońców. Następnie każdy gracz wybiera jakie będzie jego zadanie podczas rozgrywki. W pojedynkach standardowych zawodnicy często nie przywiązują do tego większej wagi jednak gwarantuje wam, że na poziomie rankingowym (od 10 poziomu) spotkać możemy naprawdę zgrane drużyny, które będą nam przysparzać wiele kłopotów. Role graczy to wojownik na głównej linii, atakujący potwory na mapie jungler oraz dbający o swoją drużynę obrońca/pomocnik [tank/support]. Każdy z nich na swój własny sposób udziela się w dojściu do wygranej a możliwość wyboru postaci i jej roli w grze daję szansę spróbowania się większej ilości graczy. Ciekawym sposobem na spersonalizowanie rozgrywki są również skiny dla naszych bohaterów, które w miły sposób urozmaicają grę.

Oprócz zgranej drużyny do wygranego pojedynku potrzebować będziemy jeszcze kilku magicznych przedmiotów, których wybór jest dość spory jak na mobilna produkcję i daje nam dużo możliwości rozwoju postaci. Pomimo małych wyjątków postacie i przedmioty są dobrze zbilansowane i sprawiają że rozgrywka między drużynami jest sprawiedliwa i wyrównana. Celem tego typu gier jest bowiem to aby każda postać w rękach sprawnego gracza mogła zdominować resztę na arenie.

Świetną sprawą jest sprawnie funkcjonujący system gildii, do których mogą przystąpić gracze z różnych zakątków świata lub po prostu założyć ją sami wraz z przyjaciółmi. Dzięki temu łatwiej znajdą się w grze a dodatkowo ich drużyna będzie miała szansę się pokazać na arenie E-sportowej.

Gra jest praktycznie darmowa, istnieje w niej jednak system mikropłatności. Wszystko o czym wcześniej wspomniałem można uzyskać na dwa sposoby : grać a za wygrane mecze zdobyć potrzebne do korzystania ze sklepu punkty lub kupić dane przedmioty za prawdziwe pieniądze. Nie jest to jednak wymagane ponieważ wszystko możemy zdobyć sami! Brak środków na koncie nie wyklucza nas z udziału w grze i nie psuje rozgrywki na wyższych poziomach.

Wymagania

Oczywiste jest, że gra wymaga połączenia internetowego, mimo to nie zużywa strasznie dużo mb, na LTE jedna gra pobiera ok. 10 mb. Jeśli jednak i to dla nas za dużo to polecam korzystać z WiFi. Na pewno będzie to dobrym wyjściem przy pobieraniu aplikacji, której sam program instalacyjny waży 500 mb. Na tabletach z mniejszą pamięcią systemową nie jest to jednak problem ponieważ mamy możliwość zainstalowania większości plików z gry na karcie SD dzięki czemu nie tracimy potrzebnego miejsca w systemie. Do tego potrzebować będziemy jeszcze tylko tablet w systemie Android 4. 1 lub wyższej, który uciągnie silnik gry produkcji The E. V. I. L. wyświetlający aż 60 klatek na sekundę.

Podsumowanie

Wiele lat poświęciłem na gry typu moba i na pewniaka mogę polecić wam tą produkcję. Od czasu jej wydania jest ona numerem jeden na moim tablecie. Spodoba się ona zarówno nowym graczom jak i zaawansowanym play'erom. Jest świetnym mordercą czasu i nudy, umożliwia sprawną rozgrywkę z przyjaciółmi w czasie rzeczywistym oraz niezły trening palców. Szybka rozgrywka nie ustępuje komputerowym tytułom a grafika na mocnym silniku cieszy oko. Arena pvp na systemach android oraz apple nie była wcześniej tak dopracowana, a to dopiero początek ponieważ gra ciągle się rozwija. Jeśli chcesz spróbować swoich sił w popularnych mobach to jest to dobry wybór. Kto wie, może na następnej gali gier komputerowych to twoja drużyna będzie walczyć w finale?

 

Język angielski - sprawna i szybka nauka słówek
Język angielskiSprawna i szybka nauka słówek języka angielskiego - metody
Tablety - ranking najpopularniejszych producentów
TabletyJeszcze kilka lat temu nikt nie spodziewał się, że tablety staną się tak popularne. Dziś z kolei wi
Internetowa nauka
W szkole wciąż przeważa wiedza teoretyczna, natomiast zajęć praktycznych jest nie wiele.

Logo znak firmowy

Każda firma posiada swój znak firmowy, czyli logo. Pełni on wiele funkcji, m...


Photoshop a Paint Shop Pro

Specjaliści twierdzą, że programy takie jak Paint Shop Pro czy Adobe Photosh...


Identyfikacja wizualna

Identyfikacją wizualna nazywamy podstawowe narzędzie, które jest wykorzystyw...


Nowy Adobe Photoshop

Nowa wersja Photoshopa oferuje jego wielbicielom wiele ciekawych opcji. Ta wers...


Wizytówki

Każdy szanujący się przedsiębiorca powinien posiadać profesjonalne wizytó...


Nadruki na samochodach

Reklama w dzisiejszych czasach powinna być nowoczesna i mobilna, docierać do ...


Papier firmowy

Każda firma wysyła różne dokumenty, odpowiada na pisma, listy. Nie zawsze ...


Nadruki na koszulkach

Jest wiele pomysłów na reklamę. Bardzo skuteczne są wszelkiego typu gadże...

 TOP ↑    Copyright: © Cleo Networks