Jest wiele rodzajów grafiki komputerowej - wielką popularnością cieszy się grafika typu flash. Jest to nowoczesny rodzaj grafiki, który bazuje na animacjach. Taka grafika świetnie sprawdza się na stronach internetowych. Można stworzyć całą witrynę w oparciu o grafikę flash, ale należy pamiętać, by nie przesadzić z ilością elementów. Wtedy strona można wydać się zbyt przepełniona różnymi animacjami i gifami. Po prostu takie serwisy męczą użytkownika, nie wie on, na czym ma skupić swoją uwagę.

Więcej…

Nie każde zdjęcie wychodzi tak, jak byśmy tego chcieli. Na szczęście dziś jest na to sposób. Pomogą nam nowoczesne programy do obróbki zdjęć. Można je z łatwością znaleźć w Internecie. Mogą to być również aplikacje do tworzenia grafiki komputerowej, jak Photoshop. Takie programy są wielofunkcyjne, pozwalają nam nie tylko na retusz fotografii ale również na jego ozdobienie. Do zdjęcia możemy dodać zabawny komentarzy czy elegancką ramkę i wydrukować na papierze fotograficznym. Programy do projektowanie i tworzenia grafiki komputerowej nie są trudne w obsłudze, wiele z nich potrafi obsługiwać również młodzież szkolna, co mieści się w ich programie zajęć z zakresu informatyki.

Więcej…

Bardzo dynamicznie rozwijającym się działem informatyki jest obecnie grafika komputerowa. Coraz większa ilość absolwentów kierunków informatycznych czy artystycznych specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie. Od wielu lat grafika komputerowa jest uważana za dziedzinę artystyczną, związaną z tworzeniem. Coraz częściej jednak jest to wytwarzanie obrazów i innych elementów graficznych na potrzeby przemysłu czy szeroko pojętej reklamy. Grafika komputerowa podstawowo dzieli się na dwa typy: rastrową i wektorową. Można ją również podzielić na grafikę płaską czyli 2D i trójwymiarową. Jest wiele programów do tworzenia czy edytowania grafiki komputerowej.

Więcej…

Na stronie internetowej znajdują się różne rodzaje grafiki. Najważniejszy jest oczywiście cały szablon strony czyli tło i zakładki, które umożliwiają sprawne poruszanie się po serwisie. Na stronie internetowej można również umieścić całą galerię zdjęć. Powinny być to jednak fotografia związane tematycznie z witryną. Na stronie poświęconej podróżom można wstawić jakieś ciekawe zdjęcia z wypraw, a na internetowej książce kucharskiej: fotografia potraw, deserów czy przystawek. Grafika na stronie to również wszelkiego rodzaju elementy reklamowe, czyli logo bądź banner na górze strony.

Więcej…
Tablety - ranking najpopularniejszych producentów

TabletyJeszcze kilka lat temu nikt nie spodziewał się, że tablety staną się tak popularne. Dziś z kolei wiele osób bez tych niewielkich urządzeń nie wyobraża sobie życia - odbieramy na nich pocztę, gramy w gry czy edytujemy dokumenty.

Nie wszystkie urządzenia tego typu okażą się jednak tak samo funkcjonalne. Z zasady to właśnie uznane firmy gwarantują sprzęt najlepszej jakości, a kupno tabletu nieznanego lub niesprawdzonego producenta wiąże się z pewnym ryzykiem.

Postanowiliśmy więc sprawdzić, które marki specjalizujące się w produkcji tabletów cieszą się wśród naszych rodaków największym zaufaniem. Prezentowany ranking został oparty na danych zamieszczonych w najnowszym raporcie Skąpiec.pl. Zobaczmy więc jaki tablet wybrać:

1) Tablet Samsung

Koreański producent zyskał zainteresowanie aż 1/5 osób, które w minionym kwartale rozważały kupno nowego tabletu.

Najpopularniejszy tablet Samsung: Galaxy Tab 2 10.1 P5110 16GB, cena od 849 złotych.

2) Tablet Asus

Produkty tajwańskiej marki specjalizującej się w produkcji elektroniki przeglądało na stronie Skąpiec.pl około 14% użytkowników zainteresowanych kupnem tabletu.

Najpopularniejszy tablet Asus: Transformer Book T100, cena od 1499 złotych.

3) Tablet Lenovo

Tablety chińskiej marki przyciągnęły z kolei uwagę około 11,56% grupy.

Najpopularniejszy tablet Lenovo: A1000, cena od 374 złotych.

4) Tablet Apple

Choć wydawałoby się, że tablety amerykańskiego giganta będą dużo bardziej popularne, to iPady uplasowały się dopiero na czwartym miejscu, z wynikiem 8% wyszukań.

Najpopularniejszy tablet Apple: Apple iPad 2, 16 GB, cena od 1199 złotych.

5) Tablet Acer

Drugi najpopularniejszy producent komputerów na świecie w dziedzinie tabletów plasuje się na miejscu piątym. W serwisie Skąpiec.pl jego produkty zainteresowały grupę 4,43% użytkowników.

Najpopularniejszy tablet Acer: Iconia Tab B1-A71 8GB, cena od 344 złotych.

6) Tablet Goclever

Polski producent z ostatniego miejsca zyskuje wśród naszych rodaków coraz większą popularność. W serwisie Skąpiec.pl wynosi ona około 4,41%.

Najpopularniejszy tablet Goclever: Terra 70 L, cena od 199 złotych.

 

Język angielski - sprawna i szybka nauka słówek
Język angielskiSprawna i szybka nauka słówek języka angielskiego - metody
Vainglory - rewolucja MOBA na androida
Gry na androidaCo to takiego? - dla laika skrót moba (czyt. multiplayer online battle arena) możemy rozs
Internetowa nauka
W szkole wciąż przeważa wiedza teoretyczna, natomiast zajęć praktycznych jest nie wiele.

Logo znak firmowy

Każda firma posiada swój znak firmowy, czyli logo. Pełni on wiele funkcji, m...


Photoshop a Paint Shop Pro

Specjaliści twierdzą, że programy takie jak Paint Shop Pro czy Adobe Photosh...


Identyfikacja wizualna

Identyfikacją wizualna nazywamy podstawowe narzędzie, które jest wykorzystyw...


Nowy Adobe Photoshop

Nowa wersja Photoshopa oferuje jego wielbicielom wiele ciekawych opcji. Ta wers...


Wizytówki

Każdy szanujący się przedsiębiorca powinien posiadać profesjonalne wizytó...


Nadruki na samochodach

Reklama w dzisiejszych czasach powinna być nowoczesna i mobilna, docierać do ...


Papier firmowy

Każda firma wysyła różne dokumenty, odpowiada na pisma, listy. Nie zawsze ...


Nadruki na koszulkach

Jest wiele pomysłów na reklamę. Bardzo skuteczne są wszelkiego typu gadże...

 TOP ↑    Copyright: © Cleo Networks