Jest wiele rodzajów grafiki komputerowej - wielką popularnością cieszy się grafika typu flash. Jest to nowoczesny rodzaj grafiki, który bazuje na animacjach. Taka grafika świetnie sprawdza się na stronach internetowych. Można stworzyć całą witrynę w oparciu o grafikę flash, ale należy pamiętać, by nie przesadzić z ilością elementów. Wtedy strona można wydać się zbyt przepełniona różnymi animacjami i gifami. Po prostu takie serwisy męczą użytkownika, nie wie on, na czym ma skupić swoją uwagę.

Więcej…

Nie każde zdjęcie wychodzi tak, jak byśmy tego chcieli. Na szczęście dziś jest na to sposób. Pomogą nam nowoczesne programy do obróbki zdjęć. Można je z łatwością znaleźć w Internecie. Mogą to być również aplikacje do tworzenia grafiki komputerowej, jak Photoshop. Takie programy są wielofunkcyjne, pozwalają nam nie tylko na retusz fotografii ale również na jego ozdobienie. Do zdjęcia możemy dodać zabawny komentarzy czy elegancką ramkę i wydrukować na papierze fotograficznym. Programy do projektowanie i tworzenia grafiki komputerowej nie są trudne w obsłudze, wiele z nich potrafi obsługiwać również młodzież szkolna, co mieści się w ich programie zajęć z zakresu informatyki.

Więcej…

Bardzo dynamicznie rozwijającym się działem informatyki jest obecnie grafika komputerowa. Coraz większa ilość absolwentów kierunków informatycznych czy artystycznych specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie. Od wielu lat grafika komputerowa jest uważana za dziedzinę artystyczną, związaną z tworzeniem. Coraz częściej jednak jest to wytwarzanie obrazów i innych elementów graficznych na potrzeby przemysłu czy szeroko pojętej reklamy. Grafika komputerowa podstawowo dzieli się na dwa typy: rastrową i wektorową. Można ją również podzielić na grafikę płaską czyli 2D i trójwymiarową. Jest wiele programów do tworzenia czy edytowania grafiki komputerowej.

Więcej…

Na stronie internetowej znajdują się różne rodzaje grafiki. Najważniejszy jest oczywiście cały szablon strony czyli tło i zakładki, które umożliwiają sprawne poruszanie się po serwisie. Na stronie internetowej można również umieścić całą galerię zdjęć. Powinny być to jednak fotografia związane tematycznie z witryną. Na stronie poświęconej podróżom można wstawić jakieś ciekawe zdjęcia z wypraw, a na internetowej książce kucharskiej: fotografia potraw, deserów czy przystawek. Grafika na stronie to również wszelkiego rodzaju elementy reklamowe, czyli logo bądź banner na górze strony.

Więcej…
Strona widzialna w sieci

Osoby prowadzące firmy często zastanawiają się jak w prosty i przynoszący efekty sposób wypromować swoją firmę. Z pomocą  przedsiębiorcom przychodzą agencje SEM(ang. Search Engine Marketing) oraz SEO, które zajmują się promocją stron internetowych.

Jeżeli nie posiadamy takiej strony, to niektóre agencje mogą nam zaoferować tworzenie stron www w naprawdę niskich cenach.

Niestety wraz z niską ceną, nie idzie jakość, dlatego lepiej wydać odrobinę więcej pieniędzy i mieć wizytówkę, która godnie reprezentuje naszą działalność.

Na pewno zadajesz sobie pytanie w jaki sposób agencje SEO i SEM zdobywają dla Ciebie klientów i zaraz otrzymasz na to pytanie odpowiedź. Jak widzisz SEO po przetłumaczeniu na język polski - optymalizacja dla wyszukiwarek - nie oddaje w pełni działań jakie prowadzą dla nas agencje. Działania te, to pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach. Najczęściej wybieraną jest Google, bo w Polsce aż 65% internautów trafia na Wasze strony właśnie przez nią.

Na dalszych miejscach plasują się kolejno: Onet, Bing, Yahoo. Pozycjonowanie w dużym skrócie polega na dodawaniu linków, które prowadzą do naszej strony i dzięki temu na daną frazę jesteśmy wysoko, jesteśmy wysoko = dużo osób może odnaleźć naszą firmę i zwiększa się prawdopodobieństwo, że któryś z nich zostanie naszym klientem.

Warto też wtrącić kilka słów na temat agencji marketingowych - co robią i czy są skuteczne? Jak już wcześniej wspomniałem agencje te zajmują się marketingiem, ale nie zawsze prowadzą swoje działania w wyszukiwarkach. Mogą to być działania typu prowadzenie FanPagea na Facebooku. Ostatnimi czasy Facebook stał się ogromnie ważnym kanałem sprzedaży dla przedsiębiorców. Ten portal społecznościowy pozwala zdobyć rzeszę fanów i wytworzyć świadomość naszej marki. Są nawet osoby, które zdobywanie fanów opanowały do perfekcji i biorą za swoje usługi nie małe pieniądze, ale nie warto jednak z ich usług korzystać, bo zazwyczaj wiąże się to z niewielki zaangażowaniem użytkowników lubiących naszą stronę.

Marketingowcy natomiast są odpowiedzialni za przeprowadzanie kampanii reklamowych, znalezienie i kupienie banera reklamowego na jakimś serwisie, który może dostarczyć nam klientów zainteresowanych naszą usługą. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z Google AdWords, jest to w chwili obecnej jeden z najlepszych i najskuteczniejszych programów emitujących płatne linki, docierający do szerokiego grona odbiorców. Wiele z tych agencji zaproponuje Ci właśnie przeprowadzenie kampanii PPC - pay per click - warto skorzystać z takiej usługi, bo jeżeli kampania będzie dobrze przeprwadzona to niewielkim kosztem możemy uzyskać sporą konwersję, która to przekłada się na nasz zysk.

W jaki sposób powinno się wybierać agencje, która zajmie się naszym wizerunkiem w sieci? Dobrze jest się zastanowić jaki mamy budżet i czy, któryś z naszych znajomych nie korzysta z usług takiej firmy - najlepiej jeżeli trafimy do kogoś z polecenia - warto też rozejrzeć się po forach internetowych i zasięgnąć opinii innych użytkowników internetu.

Jeżeli już znajdziemy firmę, która pozycjonuje strony z dobrymi efektami, posiada rozsądną ofertę i chcemy podjąć z nimi współpracę, warto zwrócić uwagę, czy ktoś z tej firmy przeprowadził wraz z nami analizę słów kluczowych. Najprościej mówiąc możliwym jest, że słowa kluczowe, które sobie wybraliśmy nie są wcale takimi, które będą konwertować(konwersja to procentowa ilość użytkowników, którzy podejmują zadaną przez nas akcję). Jeżeli jesteś już po rozmowie z pracownikiem i wybraliście razem słowa kluczowe to upewnij się w Google Keywords Tool jaka jest ilość wyszukań danego słowa w skali miesiąca.

Ostatnia bardzo ważna rada: przeczytaj umowę zanim ją podpiszesz, bo to, że firma jest duża i wygląda pewnie nie oznacza, że po podpisaniu umowy Wszystko wciąż będzie tak pięknie wyglądało w przyszłości.

Podsumowując jeżeli zastosujesz się do większości, albo najlepiej wszystkich zamieszczonych tutaj podpunktów, to prawdopodobieństwo, że wybierzesz dobrą firmę pozycjonerską, zwiększają się kilkukrotnie.

 

Elementy interaktywne
Elementy interaktywneWiele osób chętnie umieszcza na swoich stronach internetowych różnego t
Elementy strony internetowej
Elementy strony internetowejNie ma dwóch takich samych stron internetowych ( z wyłączeniem kopi
Design strony WWW
Design strony internetowej jest istotny w jej wyglądzie wizualnym. Tak jak we

Logo znak firmowy

Każda firma posiada swój znak firmowy, czyli logo. Pełni on wiele funkcji, m...


Photoshop a Paint Shop Pro

Specjaliści twierdzą, że programy takie jak Paint Shop Pro czy Adobe Photosh...


Identyfikacja wizualna

Identyfikacją wizualna nazywamy podstawowe narzędzie, które jest wykorzystyw...


Nowy Adobe Photoshop

Nowa wersja Photoshopa oferuje jego wielbicielom wiele ciekawych opcji. Ta wers...


Wizytówki

Każdy szanujący się przedsiębiorca powinien posiadać profesjonalne wizytó...


Nadruki na samochodach

Reklama w dzisiejszych czasach powinna być nowoczesna i mobilna, docierać do ...


Papier firmowy

Każda firma wysyła różne dokumenty, odpowiada na pisma, listy. Nie zawsze ...


Nadruki na koszulkach

Jest wiele pomysłów na reklamę. Bardzo skuteczne są wszelkiego typu gadże...

 TOP ↑    Copyright: © Cleo Networks