Jest wiele rodzajów grafiki komputerowej - wielką popularnością cieszy się grafika typu flash. Jest to nowoczesny rodzaj grafiki, który bazuje na animacjach. Taka grafika świetnie sprawdza się na stronach internetowych. Można stworzyć całą witrynę w oparciu o grafikę flash, ale należy pamiętać, by nie przesadzić z ilością elementów. Wtedy strona można wydać się zbyt przepełniona różnymi animacjami i gifami. Po prostu takie serwisy męczą użytkownika, nie wie on, na czym ma skupić swoją uwagę.

Więcej…

Nie każde zdjęcie wychodzi tak, jak byśmy tego chcieli. Na szczęście dziś jest na to sposób. Pomogą nam nowoczesne programy do obróbki zdjęć. Można je z łatwością znaleźć w Internecie. Mogą to być również aplikacje do tworzenia grafiki komputerowej, jak Photoshop. Takie programy są wielofunkcyjne, pozwalają nam nie tylko na retusz fotografii ale również na jego ozdobienie. Do zdjęcia możemy dodać zabawny komentarzy czy elegancką ramkę i wydrukować na papierze fotograficznym. Programy do projektowanie i tworzenia grafiki komputerowej nie są trudne w obsłudze, wiele z nich potrafi obsługiwać również młodzież szkolna, co mieści się w ich programie zajęć z zakresu informatyki.

Więcej…

Bardzo dynamicznie rozwijającym się działem informatyki jest obecnie grafika komputerowa. Coraz większa ilość absolwentów kierunków informatycznych czy artystycznych specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie. Od wielu lat grafika komputerowa jest uważana za dziedzinę artystyczną, związaną z tworzeniem. Coraz częściej jednak jest to wytwarzanie obrazów i innych elementów graficznych na potrzeby przemysłu czy szeroko pojętej reklamy. Grafika komputerowa podstawowo dzieli się na dwa typy: rastrową i wektorową. Można ją również podzielić na grafikę płaską czyli 2D i trójwymiarową. Jest wiele programów do tworzenia czy edytowania grafiki komputerowej.

Więcej…

Na stronie internetowej znajdują się różne rodzaje grafiki. Najważniejszy jest oczywiście cały szablon strony czyli tło i zakładki, które umożliwiają sprawne poruszanie się po serwisie. Na stronie internetowej można również umieścić całą galerię zdjęć. Powinny być to jednak fotografia związane tematycznie z witryną. Na stronie poświęconej podróżom można wstawić jakieś ciekawe zdjęcia z wypraw, a na internetowej książce kucharskiej: fotografia potraw, deserów czy przystawek. Grafika na stronie to również wszelkiego rodzaju elementy reklamowe, czyli logo bądź banner na górze strony.

Więcej…
Skuteczność tradycyjnych gadżetów reklamowych

Nawet dziś, w dobie rozwoju reklamy i pojawiania się stale nowych metod jak również narzędzi promowania się, nadal bardzo popularne są tradycyjne rodzaje reklamowania się na różne sposoby.

W dobie Internetu i reklamy wirtualnej, nadal chętnie używane są tradycyjne formy promowania się, takie jak reklama prasowa i telewizyjna lub radiowa. Formę reklamy należy dopasować do odbiorców.

Być może adresaci naszego produktu nie mają zbyt często dostępu do Internetu, dlatego znacznie lepsza okaże się reklama w tradycyjnych środach masowego przekazu.

Poza tym, można reklamować się również dzięki pomysłowym gadżetom promocyjnym. Warto postawić na te proste, klasyczne, tradycyjne. Bardzo dobrym sposobem jest zastosowanie pomysłowych i jednocześnie praktycznych gadżetów z nadrukiem: czapeczek, koszulek, długopisów, notesów, kalendarzy w formie książki, toreb ekologicznych na zakupy, parasolek i wielu innych. Świetnie sprawdzają się również bardziej nowoczesne artykuły, takie jak wizytowniki czy damskie wieszaki na torebki.

Świetnie sprawdzają się także takie gadżety jak papier czy teczki firmowe z nadrukiem z logo placówki. Nie można także zapomnieć o reklamie firmy i tworzeniu jej odpowiedniego wizerunku nie tylko w mediach, ale również w oczach klientów. Wszystko zaczyna się od dobrego pomysłu nazwy firmy. Powinna ona kojarzyć się w rodzajem działalności, nazwa musi prosta do wymówienia i zapamiętania. Najlepsze są proste i chwytliwe nazwy. Ważny jest także slogan reklamowy. To inaczej hasło promocyjne, z jakim kojarzy się nasza firma.

Jest wiele ciekawych sposobów na stworzenie chwytliwego hasła. Można zdecydować się na wykorzystanie złotej myśli lub znanego aforyzmu. Można go nieco dopasować do naszego produktu, świetnie sprawdzają się również znane teksty piosenek. Wiele osób poszukuje interesujących analogii i ciekawych gier słów. Nie można również zapomnieć o znaku firmowym. Logo jest bardzo ważne, ponieważ to właśnie z nim kojarzy się nasza firma, jest to jej wizytówka na rynku i w oczach klientów.

 

Drobiazgi reklamowe
Gadżety reklamowe, podobnie jak cała reklama muszą być bardzo przemyślane. Chodzi o to, by pamiątki promocyjne wręczane klie
Reklama graficzna
Reklama graficzna - tym mianem określamy specjalnie przygotowane jednostki reklamowe, które znajdują się na różnych materiał
Drukarnie
Pomimo życia w dobie Internetu i błyskawicznego przepływu informacji, tradycyjne gazety nie odchodzą do lamusa. Słowo drukowa

Logo znak firmowy

Każda firma posiada swój znak firmowy, czyli logo. Pełni on wiele funkcji, m...


Photoshop a Paint Shop Pro

Specjaliści twierdzą, że programy takie jak Paint Shop Pro czy Adobe Photosh...


Identyfikacja wizualna

Identyfikacją wizualna nazywamy podstawowe narzędzie, które jest wykorzystyw...


Nowy Adobe Photoshop

Nowa wersja Photoshopa oferuje jego wielbicielom wiele ciekawych opcji. Ta wers...


Wizytówki

Każdy szanujący się przedsiębiorca powinien posiadać profesjonalne wizytó...


Nadruki na samochodach

Reklama w dzisiejszych czasach powinna być nowoczesna i mobilna, docierać do ...


Papier firmowy

Każda firma wysyła różne dokumenty, odpowiada na pisma, listy. Nie zawsze ...


Nadruki na koszulkach

Jest wiele pomysłów na reklamę. Bardzo skuteczne są wszelkiego typu gadże...

 TOP ↑    Copyright: © Cleo Networks