Jest wiele rodzajów grafiki komputerowej - wielką popularnością cieszy się grafika typu flash. Jest to nowoczesny rodzaj grafiki, który bazuje na animacjach. Taka grafika świetnie sprawdza się na stronach internetowych. Można stworzyć całą witrynę w oparciu o grafikę flash, ale należy pamiętać, by nie przesadzić z ilością elementów. Wtedy strona można wydać się zbyt przepełniona różnymi animacjami i gifami. Po prostu takie serwisy męczą użytkownika, nie wie on, na czym ma skupić swoją uwagę.

Więcej…

Nie każde zdjęcie wychodzi tak, jak byśmy tego chcieli. Na szczęście dziś jest na to sposób. Pomogą nam nowoczesne programy do obróbki zdjęć. Można je z łatwością znaleźć w Internecie. Mogą to być również aplikacje do tworzenia grafiki komputerowej, jak Photoshop. Takie programy są wielofunkcyjne, pozwalają nam nie tylko na retusz fotografii ale również na jego ozdobienie. Do zdjęcia możemy dodać zabawny komentarzy czy elegancką ramkę i wydrukować na papierze fotograficznym. Programy do projektowanie i tworzenia grafiki komputerowej nie są trudne w obsłudze, wiele z nich potrafi obsługiwać również młodzież szkolna, co mieści się w ich programie zajęć z zakresu informatyki.

Więcej…

Bardzo dynamicznie rozwijającym się działem informatyki jest obecnie grafika komputerowa. Coraz większa ilość absolwentów kierunków informatycznych czy artystycznych specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie. Od wielu lat grafika komputerowa jest uważana za dziedzinę artystyczną, związaną z tworzeniem. Coraz częściej jednak jest to wytwarzanie obrazów i innych elementów graficznych na potrzeby przemysłu czy szeroko pojętej reklamy. Grafika komputerowa podstawowo dzieli się na dwa typy: rastrową i wektorową. Można ją również podzielić na grafikę płaską czyli 2D i trójwymiarową. Jest wiele programów do tworzenia czy edytowania grafiki komputerowej.

Więcej…

Na stronie internetowej znajdują się różne rodzaje grafiki. Najważniejszy jest oczywiście cały szablon strony czyli tło i zakładki, które umożliwiają sprawne poruszanie się po serwisie. Na stronie internetowej można również umieścić całą galerię zdjęć. Powinny być to jednak fotografia związane tematycznie z witryną. Na stronie poświęconej podróżom można wstawić jakieś ciekawe zdjęcia z wypraw, a na internetowej książce kucharskiej: fotografia potraw, deserów czy przystawek. Grafika na stronie to również wszelkiego rodzaju elementy reklamowe, czyli logo bądź banner na górze strony.

Więcej…
Reklama graficzna

Reklama graficzna - tym mianem określamy specjalnie przygotowane jednostki reklamowe, które znajdują się na różnych materiałach reklamowych: smycze reklamowe, smycze promocyjne, nadruki, długopisy, breloki, i inne również papier firmowy, a nawet wizytówki.

Realizuje się je poprzez nadruki, wykonywane różnymi technikami, jak np. sitodruk, fleks, aerograf. Przede wszystkim reklama potrzebuje dobrych projektów graficznych po to żeby przyciągać do określonego produktu jak największą grupę potencjalnych klientów.

Wszelkie opakowania, które zawierają różne dobra staja się niezwykle kolorowe, zachęcają do kupna i starają się sprawić, że towar wydaje się czymś najlepszym.

Reklama graficzna może mieć różne formy obiektowe, które są dużo bardziej widoczny niż reklama tekstowa i o wiele bardziej przyciągają naszą uwagę.

Gadżety reklamowe to poważny sektor produkcyjny. Wyprodukowane wcześniej smycze promocyjne, kalendarzyki, długopisy czy koszulki z nadrukiem, zużywają się i trzeba wyprodukować nowe. Gadżety takie potrzebne są w bardzo dużych ilościach, ponieważ rozdaje się je tysiącom klientów. Nadruki na koszulki to jeden ze sposobów promowania różnych produktów i usług. Nadruki takie są wyraziste i trwałe. Mogą być duże i rzucające się w oczy lub małe i subtelne.

Nadruki na koszulki można zobaczyć w sieciowych zakładach fryzjerskich czy gastronomicznych. Nadruki takie wykonuje się także na kubeczkach, daszkach, czapkach itp. Gadżety reklamowe to także różnobarwne smycze promocyjne. Noszenie smyczy jest obecnie nie tylko popularne, ale i modne. Smycze reklamowe nie tylko promują firmę na zewnątrz ale także w oczach samych pracowników. Zadowoleni z pracy i wynagrodzenia ludzie, chętnie noszą na sobie logo swojej firmy. W przeciwnym wypadku zakładają na siebie smycze promocyjne lub ubierają codziennie koszulki z nadrukiem po prostu dlatego, że są do tego zmuszeni.

Podstawą dobrej pracy i identyfikacji z firmą jest panująca w niej atmosfera i zasady współpracy czytelne i jasne dla wszystkich pracowników.

 

Drobiazgi reklamowe
Gadżety reklamowe, podobnie jak cała reklama muszą być bardzo przemyślane. Chodzi o to, by pamiątki promocyjne wręczane klie
Drukarnie
Pomimo życia w dobie Internetu i błyskawicznego przepływu informacji, tradycyjne gazety nie odchodzą do lamusa. Słowo drukowa
Skuteczna reklama
Reklama jest skuteczna, ale dlaczego? Po pierwsze dzieje się tak jeśli określona reklama bazuje na emocjach, t

Logo znak firmowy

Każda firma posiada swój znak firmowy, czyli logo. Pełni on wiele funkcji, m...


Photoshop a Paint Shop Pro

Specjaliści twierdzą, że programy takie jak Paint Shop Pro czy Adobe Photosh...


Identyfikacja wizualna

Identyfikacją wizualna nazywamy podstawowe narzędzie, które jest wykorzystyw...


Nowy Adobe Photoshop

Nowa wersja Photoshopa oferuje jego wielbicielom wiele ciekawych opcji. Ta wers...


Wizytówki

Każdy szanujący się przedsiębiorca powinien posiadać profesjonalne wizytó...


Nadruki na samochodach

Reklama w dzisiejszych czasach powinna być nowoczesna i mobilna, docierać do ...


Papier firmowy

Każda firma wysyła różne dokumenty, odpowiada na pisma, listy. Nie zawsze ...


Nadruki na koszulkach

Jest wiele pomysłów na reklamę. Bardzo skuteczne są wszelkiego typu gadże...

 TOP ↑    Copyright: © Cleo Networks