Jest wiele rodzajów grafiki komputerowej - wielką popularnością cieszy się grafika typu flash. Jest to nowoczesny rodzaj grafiki, który bazuje na animacjach. Taka grafika świetnie sprawdza się na stronach internetowych. Można stworzyć całą witrynę w oparciu o grafikę flash, ale należy pamiętać, by nie przesadzić z ilością elementów. Wtedy strona można wydać się zbyt przepełniona różnymi animacjami i gifami. Po prostu takie serwisy męczą użytkownika, nie wie on, na czym ma skupić swoją uwagę.

Więcej…

Bardzo dynamicznie rozwijającym się działem informatyki jest obecnie grafika komputerowa. Coraz większa ilość absolwentów kierunków informatycznych czy artystycznych specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie. Od wielu lat grafika komputerowa jest uważana za dziedzinę artystyczną, związaną z tworzeniem. Coraz częściej jednak jest to wytwarzanie obrazów i innych elementów graficznych na potrzeby przemysłu czy szeroko pojętej reklamy. Grafika komputerowa podstawowo dzieli się na dwa typy: rastrową i wektorową. Można ją również podzielić na grafikę płaską czyli 2D i trójwymiarową. Jest wiele programów do tworzenia czy edytowania grafiki komputerowej.

Więcej…

Nie każde zdjęcie wychodzi tak, jak byśmy tego chcieli. Na szczęście dziś jest na to sposób. Pomogą nam nowoczesne programy do obróbki zdjęć. Można je z łatwością znaleźć w Internecie. Mogą to być również aplikacje do tworzenia grafiki komputerowej, jak Photoshop. Takie programy są wielofunkcyjne, pozwalają nam nie tylko na retusz fotografii ale również na jego ozdobienie. Do zdjęcia możemy dodać zabawny komentarzy czy elegancką ramkę i wydrukować na papierze fotograficznym. Programy do projektowanie i tworzenia grafiki komputerowej nie są trudne w obsłudze, wiele z nich potrafi obsługiwać również młodzież szkolna, co mieści się w ich programie zajęć z zakresu informatyki.

Więcej…

Na stronie internetowej znajdują się różne rodzaje grafiki. Najważniejszy jest oczywiście cały szablon strony czyli tło i zakładki, które umożliwiają sprawne poruszanie się po serwisie. Na stronie internetowej można również umieścić całą galerię zdjęć. Powinny być to jednak fotografia związane tematycznie z witryną. Na stronie poświęconej podróżom można wstawić jakieś ciekawe zdjęcia z wypraw, a na internetowej książce kucharskiej: fotografia potraw, deserów czy przystawek. Grafika na stronie to również wszelkiego rodzaju elementy reklamowe, czyli logo bądź banner na górze strony.

Więcej…
Promocja strony WWW

Jak wiemy, obecnie strona internetowa jest zarówno źródłem informacji jak i reklamy.

Zakładając swój biznes, musimy pamiętać, iż nawet, jeśli nie jest to sklep internetowy to i tak musi posiadać swoją stronę WWW, bowiem pamiętajmy, iż w dobie dwudziestego pierwszego wieku Internet jest najpopularniejszym medium na świecie. Aby potencjalny klient szybko dotarł do naszej witryny - należy ją pozycjonować.

Jest to niewątpliwie najważniejszy czynnik w promocji strony WWW. Cóż jeszcze możemy zrobić? Reklama na forach internetowych oraz innych stronach o podobnej tematyce również przynosi dobre efekty. Jednak pamiętajmy, aby podczas promowania witryny, wszystkie czynności z tym związane były dobrze zaplanowane i przemyślane. Oczywiście zadanie takie nie należy do najprostszych i dobrze jest, aby skorzystać z pomocy firmy marketingowej, bo tak naprawdę promocja strony wymaga pracy wielu osób.

Naturalnie to my podejmujemy wszelakie decyzje w tym temacie jednak pomoc wyspecjalizowanych osób jest tu jak najbardziej wskazana. Jeżeli zależy nam na skutecznym promowaniu witryny WWW - nie oszczędzajmy, gdyż z całą pewnością zainwestowane środki zwrócą nam się wielokrotnie.

 

Katalog stron firmowych
Nie każdy potrafi zbudować katalog stron firmowych. Aby to zrobić, trzeba wiedzieć z jakich programów skorzystać i jak się n
Ogłoszenia w katalogach
Zamieszczanie ogłoszenia i adresu strony firmowej w wielu katalogach, zwiększa oczywiście szansę na to, że więcej zainteresow
Pozycjonowanie strony WWW
Wysoka pozycja strony w wyszukiwarce to bardzo istotny element promocji. Niestet

Logo znak firmowy

Każda firma posiada swój znak firmowy, czyli logo. Pełni on wiele funkcji, m...


Photoshop a Paint Shop Pro

Specjaliści twierdzą, że programy takie jak Paint Shop Pro czy Adobe Photosh...


Identyfikacja wizualna

Identyfikacją wizualna nazywamy podstawowe narzędzie, które jest wykorzystyw...


Nowy Adobe Photoshop

Nowa wersja Photoshopa oferuje jego wielbicielom wiele ciekawych opcji. Ta wers...


Wizytówki

Każdy szanujący się przedsiębiorca powinien posiadać profesjonalne wizytó...


Nadruki na samochodach

Reklama w dzisiejszych czasach powinna być nowoczesna i mobilna, docierać do ...


Papier firmowy

Każda firma wysyła różne dokumenty, odpowiada na pisma, listy. Nie zawsze ...


Nadruki na koszulkach

Jest wiele pomysłów na reklamę. Bardzo skuteczne są wszelkiego typu gadże...

 TOP ↑    Copyright: © Cleo Networks