Jest wiele rodzajów grafiki komputerowej - wielką popularnością cieszy się grafika typu flash. Jest to nowoczesny rodzaj grafiki, który bazuje na animacjach. Taka grafika świetnie sprawdza się na stronach internetowych. Można stworzyć całą witrynę w oparciu o grafikę flash, ale należy pamiętać, by nie przesadzić z ilością elementów. Wtedy strona można wydać się zbyt przepełniona różnymi animacjami i gifami. Po prostu takie serwisy męczą użytkownika, nie wie on, na czym ma skupić swoją uwagę.

Więcej…

Nie każde zdjęcie wychodzi tak, jak byśmy tego chcieli. Na szczęście dziś jest na to sposób. Pomogą nam nowoczesne programy do obróbki zdjęć. Można je z łatwością znaleźć w Internecie. Mogą to być również aplikacje do tworzenia grafiki komputerowej, jak Photoshop. Takie programy są wielofunkcyjne, pozwalają nam nie tylko na retusz fotografii ale również na jego ozdobienie. Do zdjęcia możemy dodać zabawny komentarzy czy elegancką ramkę i wydrukować na papierze fotograficznym. Programy do projektowanie i tworzenia grafiki komputerowej nie są trudne w obsłudze, wiele z nich potrafi obsługiwać również młodzież szkolna, co mieści się w ich programie zajęć z zakresu informatyki.

Więcej…

Bardzo dynamicznie rozwijającym się działem informatyki jest obecnie grafika komputerowa. Coraz większa ilość absolwentów kierunków informatycznych czy artystycznych specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie. Od wielu lat grafika komputerowa jest uważana za dziedzinę artystyczną, związaną z tworzeniem. Coraz częściej jednak jest to wytwarzanie obrazów i innych elementów graficznych na potrzeby przemysłu czy szeroko pojętej reklamy. Grafika komputerowa podstawowo dzieli się na dwa typy: rastrową i wektorową. Można ją również podzielić na grafikę płaską czyli 2D i trójwymiarową. Jest wiele programów do tworzenia czy edytowania grafiki komputerowej.

Więcej…

Na stronie internetowej znajdują się różne rodzaje grafiki. Najważniejszy jest oczywiście cały szablon strony czyli tło i zakładki, które umożliwiają sprawne poruszanie się po serwisie. Na stronie internetowej można również umieścić całą galerię zdjęć. Powinny być to jednak fotografia związane tematycznie z witryną. Na stronie poświęconej podróżom można wstawić jakieś ciekawe zdjęcia z wypraw, a na internetowej książce kucharskiej: fotografia potraw, deserów czy przystawek. Grafika na stronie to również wszelkiego rodzaju elementy reklamowe, czyli logo bądź banner na górze strony.

Więcej…
Praktyczne usługi internetowe

53Spośród nowoczesnych mediów to właśnie Internet zasługuje na miano najbardziej innowacyjnego, proponującego coraz tonowe usługi i stale ulepszającego te obecne.

Usługą, z której korzysta niemal każdy internauta jest poczta elektroniczna. To nowoczesne narzędzie, pozwalające na przesyłanie listów elektronicznych, również z załącznikami. Załącznikiem do wiadomości e-mail może być praktycznie każdy plik, zarówno plik tekstowy, w formacie doc., jak również arkusz kalkulacyjny, obrazek, zdjęcie, piosenka czy krótki film.

Z powodzeniem można przesłać mailem także prezentację wykonaną w programie Power Point czy dokument w formacie PDF. Poczta elektroniczna może być wykorzystywana zarówno w pracy jak i w komunikowaniu się ze znajomymi, rodziną czy przyjaciółmi.

Kolejną usługą internetową są czaty. Pozwalają one na dyskutowanie w sieci i poznawanie nowych osób. Znane są czaty tematyczne, regionalne jak i ogólne. Można zalogować się na jeden lub kilka. Bardzo chętnie korzystamy także z komunikatorów internetowych. Tego typu usługi są coraz częściej dostępne również na mobilnych urządzeniach, na przykład telefonach komórkowych. Dzięki temu możemy cieszyć się rozmowami na gadu-gadu również w podróży czy na wakacjach, gdy nie mamy przy sobie komputera.

Na znaczeniu zyskuje również inna usługa internetowa, a mianowicie bankowość elektroniczna. Nie każdy ma czas i ochotę na stanie w kolejce przez okienkiem bankowym. Mobilna bankowość rozwiązuje te problemy i pozwala nam na korzystanie ze swojego konta za pośrednictwem komputera czy telefonu komórkowego.

Wszystko jest możliwe dzięki innowacyjnej platformie internetowej, pozwalającej na dokonywanie szybkich i wygodnych operacji bankowych. Wykonanie przelewu trwa kilka chwil, dzięki temu adresat ma pieniądze na koncie w naprawdę krótkim czasie. Bankowość mobilna jako usługa internetowa niesie wiele korzyści dla klienta, pozwala na skrócenie czasu operacji oraz wygodniejszą komunikację. Dla banku z kolei oznacza dotarcie do znacznie liczniejszej grupy odbiorców: również osób wymagających, żyjących dynamicznie.

 

Internetowa nauka
W szkole wciąż przeważa wiedza teoretyczna, natomiast zajęć praktycznych jest nie wiele.
Katalogi plików
Oczywiście każdy użytkownik komputera wykształca z czasem własny sposób korzystania z katalogów.
Zarabianie przez Internet
Coraz więcej osób szuka pracy przez Internet, stałej lub dorywczej. Jest wiele sposobów na chociażby dorobienie do domowego

Logo znak firmowy

Każda firma posiada swój znak firmowy, czyli logo. Pełni on wiele funkcji, m...


Photoshop a Paint Shop Pro

Specjaliści twierdzą, że programy takie jak Paint Shop Pro czy Adobe Photosh...


Identyfikacja wizualna

Identyfikacją wizualna nazywamy podstawowe narzędzie, które jest wykorzystyw...


Nowy Adobe Photoshop

Nowa wersja Photoshopa oferuje jego wielbicielom wiele ciekawych opcji. Ta wers...


Wizytówki

Każdy szanujący się przedsiębiorca powinien posiadać profesjonalne wizytó...


Nadruki na samochodach

Reklama w dzisiejszych czasach powinna być nowoczesna i mobilna, docierać do ...


Papier firmowy

Każda firma wysyła różne dokumenty, odpowiada na pisma, listy. Nie zawsze ...


Nadruki na koszulkach

Jest wiele pomysłów na reklamę. Bardzo skuteczne są wszelkiego typu gadże...

 TOP ↑    Copyright: © Cleo Networks