Jest wiele rodzajów grafiki komputerowej - wielką popularnością cieszy się grafika typu flash. Jest to nowoczesny rodzaj grafiki, który bazuje na animacjach. Taka grafika świetnie sprawdza się na stronach internetowych. Można stworzyć całą witrynę w oparciu o grafikę flash, ale należy pamiętać, by nie przesadzić z ilością elementów. Wtedy strona można wydać się zbyt przepełniona różnymi animacjami i gifami. Po prostu takie serwisy męczą użytkownika, nie wie on, na czym ma skupić swoją uwagę.

Więcej…

Nie każde zdjęcie wychodzi tak, jak byśmy tego chcieli. Na szczęście dziś jest na to sposób. Pomogą nam nowoczesne programy do obróbki zdjęć. Można je z łatwością znaleźć w Internecie. Mogą to być również aplikacje do tworzenia grafiki komputerowej, jak Photoshop. Takie programy są wielofunkcyjne, pozwalają nam nie tylko na retusz fotografii ale również na jego ozdobienie. Do zdjęcia możemy dodać zabawny komentarzy czy elegancką ramkę i wydrukować na papierze fotograficznym. Programy do projektowanie i tworzenia grafiki komputerowej nie są trudne w obsłudze, wiele z nich potrafi obsługiwać również młodzież szkolna, co mieści się w ich programie zajęć z zakresu informatyki.

Więcej…

Bardzo dynamicznie rozwijającym się działem informatyki jest obecnie grafika komputerowa. Coraz większa ilość absolwentów kierunków informatycznych czy artystycznych specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie. Od wielu lat grafika komputerowa jest uważana za dziedzinę artystyczną, związaną z tworzeniem. Coraz częściej jednak jest to wytwarzanie obrazów i innych elementów graficznych na potrzeby przemysłu czy szeroko pojętej reklamy. Grafika komputerowa podstawowo dzieli się na dwa typy: rastrową i wektorową. Można ją również podzielić na grafikę płaską czyli 2D i trójwymiarową. Jest wiele programów do tworzenia czy edytowania grafiki komputerowej.

Więcej…

Na stronie internetowej znajdują się różne rodzaje grafiki. Najważniejszy jest oczywiście cały szablon strony czyli tło i zakładki, które umożliwiają sprawne poruszanie się po serwisie. Na stronie internetowej można również umieścić całą galerię zdjęć. Powinny być to jednak fotografia związane tematycznie z witryną. Na stronie poświęconej podróżom można wstawić jakieś ciekawe zdjęcia z wypraw, a na internetowej książce kucharskiej: fotografia potraw, deserów czy przystawek. Grafika na stronie to również wszelkiego rodzaju elementy reklamowe, czyli logo bądź banner na górze strony.

Więcej…
Nowe wymiary fotografii - światło, szybkość, femtofotografia i femtokamera

FemtofotografiaNajnowsza technologia to podstawa jaką musi znać współczesny człowiek. Człowiek XXI wieku pragnie gromadzić najnowszej mody rzeczy, oczekuje więc od rynku niespotykanych dotąd produktów. To co niewidzialne, z pomocą fotografii staje się widzialne. Człowiek dwudziestego pierwszego wieku widział już wiele, ale czy widział fotografie, które ukazują to co gołym okiem nie widać?

Pobudzenie wodzy fantazji i stworzenie w swojej głowie historii to nie tylko przyjemność. Historia, którą poniżej prezentuje artykuł ukazuje fakty ery ponowoczesności. Człowiek trzyma w ręku aparat najnowszej produkcji, który dopiero wszedł na rynek. Robi nim zdjęcia i gromadzi je na karcie pamięci. Wraca do domu i je przegląda. Dotyka ekranu palcem, a pod wpływem jego dotyku elementy znajdujące się na fotografii przesuwają się i prezentują to, co za nimi się znajduje. Historia ta jest odzwierciedleniem faktów dwudziestego pierwszego wieku.

Już od ponad kilku miesięcy można kupić aparat, który umożliwia przekształcenie dwuwymiarowej powierzchni fotografii, rzeczy z powiększonymi szczegółami, z możliwością obrotu kamery, jakby się grało w jaką grę typu role playing game (RPG), umożliwia przesuwanie elementów już umieszczonych na fotografii, nie widocznych na pierwszy rzut oka.

Nowy wymiar światła w fotografii

Technologia informatyczna umożliwiła człowiekowi zdobywanie nowych obszarów. To co kiedyś było nowością, dzisiaj jest przeżytkiem. Dzięki temu wyobraźnia ludzi sięga coraz dalej. Tak, dzięki inżynierom, powstała nowa technologia, która wykorzystuje słońce. Nowoczesność przyniosła wykorzystanie słońca jako źródła odnawialnego do pozyskania energii i przetworzenia jej na ciepło. Osoby, które są zapoznane z nową technologią wiedzą, że światło umożliwia robienie pięknych zdjęć. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu praw fizyki. Fizyka podaje, że światło to obite od obiektów fotony, które człowiek widzi, a mózg przekształca je w konkretne obrazy.

Widzenie świata jest zależnie od tego gdzie stoimy i jakie światło, pod jakim kątem pada na siatkówkę oka. Od tych elementów zależy co człowiek spostrzega w otaczającym go pomieszczeniu. To również sprawia, że niektórych rzeczy człowiek nie jest w stanie dojrzeć, określa do którego miejsca widoczność jest dobra. Można dojść do wniosku, że to żadna nowość. Zawsze tak się działo. Jednak są pewne różnice, ponieważ nie zawsze było tak, że światło to, człowiek umiał nieco poskromić. Sprawić, że przyczyni się do oglądania rzeczy niewidocznych gołym okiem. Umożliwiło to swoiste "złapanie światła", a nie tylko efektów w postaci tradycyjnej fotografii.

Edgerton i szybkość

Uwadze człowieka może umknąć wiele rzeczy. Jednak dzięki najnowszej technologii, można zarejestrować w zwolnionym tempie to co rzekomo nie istnieje. Umożliwiają to generatory migającego światła, które nazwano stroboskopami. Działo się to roku 1964, kiedy to profesor Edgerton przedstawił wynalezioną przez siebie fotografię, która była dotąd niemożliwa do uzyskania. Cały świat uległ w zachwycie wynalazkowi Edgertona. Zdjęcie z aparatu Edgertona prezentowało przebijanie przez pociski kalibru 7,62 milimetrowego, jabłka. Edgerton zarejestrował ten ułamek sekundy na swoim aparacie. Ekspozycja ta trwała tylko 1/3 milionową część sekundy. Edgerton wymyślił urządzenie, które po usłyszeniu strzału robiło zdjęcie microflashem, czyli lampą błyskową o bardzo szybkiej reakcji. Edgerton swój eksperyment nazwał femtofotografią.

Szybkość klatek fenomenem fotografii

Współcześnie szybkość wykonywania fotografii to kluczowe pojęcie przy wyborze profesjonalnego aparatu fotograficznego. Jeszcze nie tak dawno zostało skonstruowane urządzenie, które rejestrowało już bilion klatek na sekundę. Zespół Raskar z pomocą tego urządzenia, które skonstruował, mógł wspomniane zdjęcie zarejestrować na femtokamerze tak, że trwałoby nawet cały rok, choć w realnym świecie to zaledwie 1/3 mikrosekundy.

Okazało się, że światło można nagrać z pomocą femtokamery. Dzięki najnowszej technologii informatycznej, komputery w ułamkach sekund dokonują biliony obliczeń, co umożliwia człowiekowi oglądanie światła w zwolnionym tempie. Każdy strumień światła zawiera w sobie gigabajty, a nawet terabajty informacji. Dlatego użycie tylko najnowszej technologii umożliwia oglądanie tego typu zdjęć. Co by było gdyby femtokamera była dostępna w każdym telefonie? Jej użytkownik mógłby określić bez rozpakowywania produktów, czy jest to produkt świeży, czy przeterminowany.

Femtokamera umożliwia widzenie obiektów zasłoniętych przez inne. Dzięki niej człowiek może przesuwać elementy widoczne na fotografii. Komputery dokonują biliony obliczeń dostarczanych im danych. Przestrzeń jest ogniskowana przez miliardy impulsów i wraca do femtokamery. Następnie dane są przesyłane do komputera. Umożliwia to widzenie rzeczy umiejscowionych za innymi rzeczami.

 

Niezbędna obsługa komputera
W 21 wieku znajomość obsługi komputera jest wręcz koniecznością. To jedno z wymagań, pojawiających się w ogłoszeniach o
Programy partnerskie
Programy partnerskieZarabianie w programach partnerskich to jedna z najpopularniej
Nowe technologie w branży rowerowej
Rower i rowerzystaDo niedawna marka Kia była kojarzona jako producent porządnych, dobrze wyp

Logo znak firmowy

Każda firma posiada swój znak firmowy, czyli logo. Pełni on wiele funkcji, m...


Photoshop a Paint Shop Pro

Specjaliści twierdzą, że programy takie jak Paint Shop Pro czy Adobe Photosh...


Identyfikacja wizualna

Identyfikacją wizualna nazywamy podstawowe narzędzie, które jest wykorzystyw...


Nowy Adobe Photoshop

Nowa wersja Photoshopa oferuje jego wielbicielom wiele ciekawych opcji. Ta wers...


Wizytówki

Każdy szanujący się przedsiębiorca powinien posiadać profesjonalne wizytó...


Nadruki na samochodach

Reklama w dzisiejszych czasach powinna być nowoczesna i mobilna, docierać do ...


Papier firmowy

Każda firma wysyła różne dokumenty, odpowiada na pisma, listy. Nie zawsze ...


Nadruki na koszulkach

Jest wiele pomysłów na reklamę. Bardzo skuteczne są wszelkiego typu gadże...

 TOP ↑    Copyright: © Cleo Networks