Jest wiele rodzajów grafiki komputerowej - wielką popularnością cieszy się grafika typu flash. Jest to nowoczesny rodzaj grafiki, który bazuje na animacjach. Taka grafika świetnie sprawdza się na stronach internetowych. Można stworzyć całą witrynę w oparciu o grafikę flash, ale należy pamiętać, by nie przesadzić z ilością elementów. Wtedy strona można wydać się zbyt przepełniona różnymi animacjami i gifami. Po prostu takie serwisy męczą użytkownika, nie wie on, na czym ma skupić swoją uwagę.

Więcej…

Nie każde zdjęcie wychodzi tak, jak byśmy tego chcieli. Na szczęście dziś jest na to sposób. Pomogą nam nowoczesne programy do obróbki zdjęć. Można je z łatwością znaleźć w Internecie. Mogą to być również aplikacje do tworzenia grafiki komputerowej, jak Photoshop. Takie programy są wielofunkcyjne, pozwalają nam nie tylko na retusz fotografii ale również na jego ozdobienie. Do zdjęcia możemy dodać zabawny komentarzy czy elegancką ramkę i wydrukować na papierze fotograficznym. Programy do projektowanie i tworzenia grafiki komputerowej nie są trudne w obsłudze, wiele z nich potrafi obsługiwać również młodzież szkolna, co mieści się w ich programie zajęć z zakresu informatyki.

Więcej…

Bardzo dynamicznie rozwijającym się działem informatyki jest obecnie grafika komputerowa. Coraz większa ilość absolwentów kierunków informatycznych czy artystycznych specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie. Od wielu lat grafika komputerowa jest uważana za dziedzinę artystyczną, związaną z tworzeniem. Coraz częściej jednak jest to wytwarzanie obrazów i innych elementów graficznych na potrzeby przemysłu czy szeroko pojętej reklamy. Grafika komputerowa podstawowo dzieli się na dwa typy: rastrową i wektorową. Można ją również podzielić na grafikę płaską czyli 2D i trójwymiarową. Jest wiele programów do tworzenia czy edytowania grafiki komputerowej.

Więcej…

Na stronie internetowej znajdują się różne rodzaje grafiki. Najważniejszy jest oczywiście cały szablon strony czyli tło i zakładki, które umożliwiają sprawne poruszanie się po serwisie. Na stronie internetowej można również umieścić całą galerię zdjęć. Powinny być to jednak fotografia związane tematycznie z witryną. Na stronie poświęconej podróżom można wstawić jakieś ciekawe zdjęcia z wypraw, a na internetowej książce kucharskiej: fotografia potraw, deserów czy przystawek. Grafika na stronie to również wszelkiego rodzaju elementy reklamowe, czyli logo bądź banner na górze strony.

Więcej…
Nowe technologie w branży rowerowej

Rower i rowerzystaDo niedawna marka Kia była kojarzona jako producent porządnych, dobrze wyposażonych i atrakcyjnych cenowo samochodów.

Okazuje się jednak, że ten koreański producent, jaki niemałym powodzeniem cieszy się nie tylko w Polsce, ale i w krajach Unii Europejskiej czy USA, ma do zaoferowania coś więcej, coś dla miłośników dwóch kółek.

Rowery Kia dotarły i do Polski, pokazując, że innowacyjność może być rozumiana na wiele sposobów.

Mimo że koreańska marka już od siedemdziesięciu lat zajmuje się wytwarzaniem jednośladów, to dopiero teraz polscy klienci mają możliwość przekonać się, że lata tradycji w wytwarzaniu rowerów i niemałe doświadczenie w produkcji samochodów mogą zainspirować nowatorskie działania.

Kia Electric Bike

Kia Electric Bike (KEB) to projekt obejmujący rowery elektryczne wyposażone w silnik o mocy 250 W i o wysokim momencie obrotowym wynoszącym aż 45 Nm. Zgodnie z przepisami europejskimi, także polskimi, pojazd ten ma ograniczoną prędkość do 25 km/h. Źródłem zasilania są nowoczesne i wytrzymałe akumulatory polimerowe o napięciu 36 V i pojemności 10 Ah. Bateria ta pozwala na zasięg dochodzący do 40 km bez konieczności pedałowania. Trwające tylko cztery godziny ładowanie akumulatorów w codziennej eksploatacji należy uznać za więcej niż wystarczające.

Obecnie na naszym rynku dostępne są dwie wersje tego innowacyjnego jednośladu. Pierwsza to rower typowo miejski (KEB City), który dzięki obniżonej ramie i kołom o rozmiarze 28 cali doskonale sprawdza się podczas codziennej eksploatacji. Drugi z modeli to nowoczesny rower górski, który znakomicie sprawdza się podczas jazdy poza utwardzonymi traktami. Kolejnym wyróżnikiem nowej linii rowerów z serii KEB są także materiały wykorzystywane do produkcji ramy typu monocoque wykonano w technologii wcześniej znanej z wyścigów Formuły 1. W obu rowerach zastosowano komponenty pochodzące od renomowanej japońskiej firmy Shimano - montaż całości odbywa się w Niemczech.

To wszystko sprawia, że propozycja Kia może zwrócić uwagę wszystkich zainteresowanych nowinkami na rynku jednośladów. Być może jest to kolejny krok ku rowerowej rewolucji. Tym razem pod koreańską banderą.

 

Niezbędna obsługa komputera
W 21 wieku znajomość obsługi komputera jest wręcz koniecznością. To jedno z wymagań, pojawiających się w ogłoszeniach o
Nowe wymiary fotografii - światło, szybkość, femtofotografia i femtokamera
FemtofotografiaNajnowsza technologia to podstawa jaką musi znać współczesny człowiek. Człowiek XXI
Programy partnerskie
Programy partnerskieZarabianie w programach partnerskich to jedna z najpopularniej

Logo znak firmowy

Każda firma posiada swój znak firmowy, czyli logo. Pełni on wiele funkcji, m...


Photoshop a Paint Shop Pro

Specjaliści twierdzą, że programy takie jak Paint Shop Pro czy Adobe Photosh...


Identyfikacja wizualna

Identyfikacją wizualna nazywamy podstawowe narzędzie, które jest wykorzystyw...


Nowy Adobe Photoshop

Nowa wersja Photoshopa oferuje jego wielbicielom wiele ciekawych opcji. Ta wers...


Wizytówki

Każdy szanujący się przedsiębiorca powinien posiadać profesjonalne wizytó...


Nadruki na samochodach

Reklama w dzisiejszych czasach powinna być nowoczesna i mobilna, docierać do ...


Papier firmowy

Każda firma wysyła różne dokumenty, odpowiada na pisma, listy. Nie zawsze ...


Nadruki na koszulkach

Jest wiele pomysłów na reklamę. Bardzo skuteczne są wszelkiego typu gadże...

 TOP ↑    Copyright: © Cleo Networks