Jest wiele rodzajów grafiki komputerowej - wielką popularnością cieszy się grafika typu flash. Jest to nowoczesny rodzaj grafiki, który bazuje na animacjach. Taka grafika świetnie sprawdza się na stronach internetowych. Można stworzyć całą witrynę w oparciu o grafikę flash, ale należy pamiętać, by nie przesadzić z ilością elementów. Wtedy strona można wydać się zbyt przepełniona różnymi animacjami i gifami. Po prostu takie serwisy męczą użytkownika, nie wie on, na czym ma skupić swoją uwagę.

Więcej…

Nie każde zdjęcie wychodzi tak, jak byśmy tego chcieli. Na szczęście dziś jest na to sposób. Pomogą nam nowoczesne programy do obróbki zdjęć. Można je z łatwością znaleźć w Internecie. Mogą to być również aplikacje do tworzenia grafiki komputerowej, jak Photoshop. Takie programy są wielofunkcyjne, pozwalają nam nie tylko na retusz fotografii ale również na jego ozdobienie. Do zdjęcia możemy dodać zabawny komentarzy czy elegancką ramkę i wydrukować na papierze fotograficznym. Programy do projektowanie i tworzenia grafiki komputerowej nie są trudne w obsłudze, wiele z nich potrafi obsługiwać również młodzież szkolna, co mieści się w ich programie zajęć z zakresu informatyki.

Więcej…

Bardzo dynamicznie rozwijającym się działem informatyki jest obecnie grafika komputerowa. Coraz większa ilość absolwentów kierunków informatycznych czy artystycznych specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie. Od wielu lat grafika komputerowa jest uważana za dziedzinę artystyczną, związaną z tworzeniem. Coraz częściej jednak jest to wytwarzanie obrazów i innych elementów graficznych na potrzeby przemysłu czy szeroko pojętej reklamy. Grafika komputerowa podstawowo dzieli się na dwa typy: rastrową i wektorową. Można ją również podzielić na grafikę płaską czyli 2D i trójwymiarową. Jest wiele programów do tworzenia czy edytowania grafiki komputerowej.

Więcej…

Na stronie internetowej znajdują się różne rodzaje grafiki. Najważniejszy jest oczywiście cały szablon strony czyli tło i zakładki, które umożliwiają sprawne poruszanie się po serwisie. Na stronie internetowej można również umieścić całą galerię zdjęć. Powinny być to jednak fotografia związane tematycznie z witryną. Na stronie poświęconej podróżom można wstawić jakieś ciekawe zdjęcia z wypraw, a na internetowej książce kucharskiej: fotografia potraw, deserów czy przystawek. Grafika na stronie to również wszelkiego rodzaju elementy reklamowe, czyli logo bądź banner na górze strony.

Więcej…
Niezbędna obsługa komputera

W 21 wieku znajomość obsługi komputera jest wręcz koniecznością. To jedno z wymagań, pojawiających się w ogłoszeniach o pracę i to nie tylko w biurze. Praktycznie w każdej firmie, szkole czy innej instytucji znajdują się dziś komputery, więc od pracowników oczekuje się umiejętności obsługi tych urządzeń, przynajmniej w podstawowym stopniu.

Obsługa komputera może być jednak rozumiana na wiele sposobów, dlatego w ogłoszeniach o pracę powinno zostać doprecyzowane, czego pracodawca dokładnie oczekuje od kandydatów. Obsługa komputera może oznaczać bowiem znajomość i obsługiwanie podstawowych programów, między innymi pakietu biurowego czy prostych narzędzi graficznych.

Taka osoba powinna potrafić napisać dokument w edytorze tekstowym i estetycznie go sformatować, wstawić do dokumentu tabelkę, obrazek czy wykres. Musi również umieć dokonywać podstawowych obliczeń w arkuszu kalkulacyjnym, z zastosowaniem prostych formuł.

Na ich podstawie można bowiem tworzyć kompletne raporty i zestawienia. Można drukować również całe tabelki z danymi, co daje nam możliwość posiadania kompletnej dokumentacji również w formie papierowej, tradycyjnej, którą można włączyć do akt firmy. Z kolei jeśli chodzi o grafikę i prezentowanie informacji, od pracownika często wymaga się znajomości obsługi programów do przygotowywania prezentacji multimedialnych. Pozwalają one na ciekawe zaprezentowanie oferty jak i dokonań firmy.

Na początku pracownik może przygotowywać proste prezentacje, ale obsługa tego typu programów jest tak prosta, że na pewno wkrótce sam opanuje dodawanie do poszczególnych slajdów animacji i innych elementów urozmaicających całość. Bardzo ważne jest również obsługiwanie przeglądarek internetowych. Pracownik powinien potrafić odbierać i wysyłać maile oraz przeszukiwać sieć, aby znaleźć interesujące go informacje. Inne umiejętności, te bardziej specjalistyczne, na przykład obsługiwanie konkretnych programów i aplikacji są wymagane na poszczególnych stanowiskach i powinny być wymienione w ogłoszeniu o pracę.

 

Nowe wymiary fotografii - światło, szybkość, femtofotografia i femtokamera
FemtofotografiaNajnowsza technologia to podstawa jaką musi znać współczesny człowiek. Człowiek XXI
Programy partnerskie
Programy partnerskieZarabianie w programach partnerskich to jedna z najpopularniej
Nowe technologie w branży rowerowej
Rower i rowerzystaDo niedawna marka Kia była kojarzona jako producent porządnych, dobrze wyp

Logo znak firmowy

Każda firma posiada swój znak firmowy, czyli logo. Pełni on wiele funkcji, m...


Photoshop a Paint Shop Pro

Specjaliści twierdzą, że programy takie jak Paint Shop Pro czy Adobe Photosh...


Identyfikacja wizualna

Identyfikacją wizualna nazywamy podstawowe narzędzie, które jest wykorzystyw...


Nowy Adobe Photoshop

Nowa wersja Photoshopa oferuje jego wielbicielom wiele ciekawych opcji. Ta wers...


Wizytówki

Każdy szanujący się przedsiębiorca powinien posiadać profesjonalne wizytó...


Nadruki na samochodach

Reklama w dzisiejszych czasach powinna być nowoczesna i mobilna, docierać do ...


Papier firmowy

Każda firma wysyła różne dokumenty, odpowiada na pisma, listy. Nie zawsze ...


Nadruki na koszulkach

Jest wiele pomysłów na reklamę. Bardzo skuteczne są wszelkiego typu gadże...

 TOP ↑    Copyright: © Cleo Networks