Jest wiele rodzajów grafiki komputerowej - wielką popularnością cieszy się grafika typu flash. Jest to nowoczesny rodzaj grafiki, który bazuje na animacjach. Taka grafika świetnie sprawdza się na stronach internetowych. Można stworzyć całą witrynę w oparciu o grafikę flash, ale należy pamiętać, by nie przesadzić z ilością elementów. Wtedy strona można wydać się zbyt przepełniona różnymi animacjami i gifami. Po prostu takie serwisy męczą użytkownika, nie wie on, na czym ma skupić swoją uwagę.

Więcej…

Nie każde zdjęcie wychodzi tak, jak byśmy tego chcieli. Na szczęście dziś jest na to sposób. Pomogą nam nowoczesne programy do obróbki zdjęć. Można je z łatwością znaleźć w Internecie. Mogą to być również aplikacje do tworzenia grafiki komputerowej, jak Photoshop. Takie programy są wielofunkcyjne, pozwalają nam nie tylko na retusz fotografii ale również na jego ozdobienie. Do zdjęcia możemy dodać zabawny komentarzy czy elegancką ramkę i wydrukować na papierze fotograficznym. Programy do projektowanie i tworzenia grafiki komputerowej nie są trudne w obsłudze, wiele z nich potrafi obsługiwać również młodzież szkolna, co mieści się w ich programie zajęć z zakresu informatyki.

Więcej…

Bardzo dynamicznie rozwijającym się działem informatyki jest obecnie grafika komputerowa. Coraz większa ilość absolwentów kierunków informatycznych czy artystycznych specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie. Od wielu lat grafika komputerowa jest uważana za dziedzinę artystyczną, związaną z tworzeniem. Coraz częściej jednak jest to wytwarzanie obrazów i innych elementów graficznych na potrzeby przemysłu czy szeroko pojętej reklamy. Grafika komputerowa podstawowo dzieli się na dwa typy: rastrową i wektorową. Można ją również podzielić na grafikę płaską czyli 2D i trójwymiarową. Jest wiele programów do tworzenia czy edytowania grafiki komputerowej.

Więcej…

Na stronie internetowej znajdują się różne rodzaje grafiki. Najważniejszy jest oczywiście cały szablon strony czyli tło i zakładki, które umożliwiają sprawne poruszanie się po serwisie. Na stronie internetowej można również umieścić całą galerię zdjęć. Powinny być to jednak fotografia związane tematycznie z witryną. Na stronie poświęconej podróżom można wstawić jakieś ciekawe zdjęcia z wypraw, a na internetowej książce kucharskiej: fotografia potraw, deserów czy przystawek. Grafika na stronie to również wszelkiego rodzaju elementy reklamowe, czyli logo bądź banner na górze strony.

Więcej…
Monitory LCD - idealne (nie) tylko do komputera

Monitor LCDJeśli decydujemy się na zakup komputera stacjonarnego, wówczas odpowiednio dobrane dobre parametry tego urządzenia pozwolą nam cieszyć się nim mniej więcej 2 lata.

W tym czasie na rynku pojawią się zupełnie nowe podzespoły, karty graficzne, karty muzyczne i inne części, które koniecznie chcielibyśmy zainstalować w swoim komputerze. Tak, komputery to studnia bez dna.

Ciągły niespotykanych rozmiarów rozwój nowych technologii sprawia, że to, co dziś jest na absolutnym technologicznym topie, już za pół roku jest nieaktualne. Jeśli chcemy uniknąć dodatkowych kosztów związanych z naszym komputerem, zwróćmy koniecznie uwagę na monitor, który będziemy do niego wybierać w sklepie. Czym kierować się przy zakupie monitora do komputera? Przeczytajcie nasz artykuł.

Monitor dla gracza, informatyka czy grafika?

Wybierając monitor pamiętajcie, aby na początku określić jasno i wyraźnie, komu, lecz przede wszystkim - czemu ma służyć. Zupełnie inny bowiem monitor LCD będzie dobry do pracy biurowej czy przeglądania stron WWW niż ten, który będzie służył miłośnikowi gier oraz seriali i filmów. Zupełnie inne parametry będzie posiadał także monitor, który wybierze dla siebie grafik, architekt czy fotograf. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że w dobie wciąż panującego kryzysu podstawowym kryterium przy wyborze sprzętu elektronicznego dla wielu Polaków jest zasobność portfela. Jeśli jednak dysponujemy np. odłożoną specjalnie na ten cel gotówką, starajmy się wybrać taki monitor, który będzie zdecydowanie wyprzedzał inne popularne w tym momencie modele, dzięki czemu służyć nam będzie dwa lub trzy lata bez konieczności wymieniania go już za rok.

Dostosujmy do naszych wymagań

Biorąc pod uwagę możliwości zastosowania monitora musimy określić, do której z wyżej wymienionych grup możemy się zaliczyć. Następnie zwróćmy uwagę na wielkość, kształt i materiały, z których monitor został wykonany. Monitor FULL HD powinien zadowolić wszystkich. Jeśli chodzi o przekątną - tutaj obowiązuje stara zasada - im większa, tym lepiej. Rozdzielczość ekranu starajmy się dostosować do karty graficznej. Wybór jest szeroki, bogaty i należy czytelniku do ciebie. Jednakże koniecznie jeszcze przed wyborem sprawdź rodzaje monitorów LCD w Internecie, lub poproś o fachową pomoc sprzedawcę w sklepie.

 

Niezbędna obsługa komputera
W 21 wieku znajomość obsługi komputera jest wręcz koniecznością. To jedno z wymagań, pojawiających się w ogłoszeniach o
Nowe wymiary fotografii - światło, szybkość, femtofotografia i femtokamera
FemtofotografiaNajnowsza technologia to podstawa jaką musi znać współczesny człowiek. Człowiek XXI
Programy partnerskie
Programy partnerskieZarabianie w programach partnerskich to jedna z najpopularniej

Logo znak firmowy

Każda firma posiada swój znak firmowy, czyli logo. Pełni on wiele funkcji, m...


Photoshop a Paint Shop Pro

Specjaliści twierdzą, że programy takie jak Paint Shop Pro czy Adobe Photosh...


Identyfikacja wizualna

Identyfikacją wizualna nazywamy podstawowe narzędzie, które jest wykorzystyw...


Nowy Adobe Photoshop

Nowa wersja Photoshopa oferuje jego wielbicielom wiele ciekawych opcji. Ta wers...


Wizytówki

Każdy szanujący się przedsiębiorca powinien posiadać profesjonalne wizytó...


Nadruki na samochodach

Reklama w dzisiejszych czasach powinna być nowoczesna i mobilna, docierać do ...


Papier firmowy

Każda firma wysyła różne dokumenty, odpowiada na pisma, listy. Nie zawsze ...


Nadruki na koszulkach

Jest wiele pomysłów na reklamę. Bardzo skuteczne są wszelkiego typu gadże...

 TOP ↑    Copyright: © Cleo Networks