Jest wiele rodzajów grafiki komputerowej - wielką popularnością cieszy się grafika typu flash. Jest to nowoczesny rodzaj grafiki, który bazuje na animacjach. Taka grafika świetnie sprawdza się na stronach internetowych. Można stworzyć całą witrynę w oparciu o grafikę flash, ale należy pamiętać, by nie przesadzić z ilością elementów. Wtedy strona można wydać się zbyt przepełniona różnymi animacjami i gifami. Po prostu takie serwisy męczą użytkownika, nie wie on, na czym ma skupić swoją uwagę.

Więcej…

Nie każde zdjęcie wychodzi tak, jak byśmy tego chcieli. Na szczęście dziś jest na to sposób. Pomogą nam nowoczesne programy do obróbki zdjęć. Można je z łatwością znaleźć w Internecie. Mogą to być również aplikacje do tworzenia grafiki komputerowej, jak Photoshop. Takie programy są wielofunkcyjne, pozwalają nam nie tylko na retusz fotografii ale również na jego ozdobienie. Do zdjęcia możemy dodać zabawny komentarzy czy elegancką ramkę i wydrukować na papierze fotograficznym. Programy do projektowanie i tworzenia grafiki komputerowej nie są trudne w obsłudze, wiele z nich potrafi obsługiwać również młodzież szkolna, co mieści się w ich programie zajęć z zakresu informatyki.

Więcej…

Bardzo dynamicznie rozwijającym się działem informatyki jest obecnie grafika komputerowa. Coraz większa ilość absolwentów kierunków informatycznych czy artystycznych specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie. Od wielu lat grafika komputerowa jest uważana za dziedzinę artystyczną, związaną z tworzeniem. Coraz częściej jednak jest to wytwarzanie obrazów i innych elementów graficznych na potrzeby przemysłu czy szeroko pojętej reklamy. Grafika komputerowa podstawowo dzieli się na dwa typy: rastrową i wektorową. Można ją również podzielić na grafikę płaską czyli 2D i trójwymiarową. Jest wiele programów do tworzenia czy edytowania grafiki komputerowej.

Więcej…

Na stronie internetowej znajdują się różne rodzaje grafiki. Najważniejszy jest oczywiście cały szablon strony czyli tło i zakładki, które umożliwiają sprawne poruszanie się po serwisie. Na stronie internetowej można również umieścić całą galerię zdjęć. Powinny być to jednak fotografia związane tematycznie z witryną. Na stronie poświęconej podróżom można wstawić jakieś ciekawe zdjęcia z wypraw, a na internetowej książce kucharskiej: fotografia potraw, deserów czy przystawek. Grafika na stronie to również wszelkiego rodzaju elementy reklamowe, czyli logo bądź banner na górze strony.

Więcej…
Katalogi stron internetowych

Profesjonalne i moderowane katalogi stron internetowych są obecnie znakomitym sposobem na reklamowanie swojej witryny w sieci. Swoje katalogi posiada wiele znanych serwisów internetowych, takich jak Interia.pl czy Onet.pl. Wiele z takich spisów jest płatnych, ale jest to relatywnie niska kwota, w porównaniu do mocy katalogów, która znajduje przełożenie w efektywności tego typu reklamy. Poza tym, można zdecydować się na katalogi ogólne oraz tematyczne. W katalogach ogólnych dodajemy stronę do spisu w określonej kategorii. Katalogi tematyczne do spisy stron z określonej branży.

Są adresowane do osób, które szukają konkretnej witryny i nie chcę przeszukiwać dużego, ogólnego katalogu. W nowoczesnych katalogach możliwe jest także wyszukiwanie witryn z zastosowaniem filtra lokalizacyjnego. Wiele osób chce znaleźć firmy w swojej okolicy, więc takie szukanie jest dla nich bardzo korzystne. Ważną kwestą jest także, wspomniana już wcześniej, moderacja katalogu stron. Oznacza to, że każdy wpis przed publikacją jest dokładnie sprawdzany. Analizie ulega jego unikalność, co sprawia, że niepublikowane są teksty, które już były używane. nie ma również mowy o dodaniu do katalogu wpisu, który jest plagiatem. Oprócz unikalności, weryfikowana jest również jakość wpisów. Dobry tekst powinien posiadać adekwatny tytuł oraz ciekawą treść.

Nie można zapominać o tym, że artykuły do katalogów to nie teksty słabe. Wpis musi być jakościowy, stanowi bowiem swego rodzaju wizytówkę strony. Po przeczytaniu takiego tekstu, internauta musi chcieć kliknąć w link i przejść na stronę firmową. Trzeba więc tak skonstruować artykuł, aby w kilku zdaniach przekazać najważniejsze informacje i zaciekawić czytelnika. W tekście należy pokrótce opisać firmę oraz przedstawić jej ofertę. Trzeba poinformować odbiorcę, dlaczego ma skorzystać właśnie z naszych usług, a nie udać się do konkurencji. Dopuszczalne jest zwracanie się w artykule do swoich potencjalnych klientów po imieniu, czyli używanie formy Ty lub Wy.

 

Katalog stron firmowych
Nie każdy potrafi zbudować katalog stron firmowych. Aby to zrobić, trzeba wiedzieć z jakich programów skorzystać i jak się n
Ogłoszenia w katalogach
Zamieszczanie ogłoszenia i adresu strony firmowej w wielu katalogach, zwiększa oczywiście szansę na to, że więcej zainteresow
Pozycjonowanie strony WWW
Wysoka pozycja strony w wyszukiwarce to bardzo istotny element promocji. Niestet

Logo znak firmowy

Każda firma posiada swój znak firmowy, czyli logo. Pełni on wiele funkcji, m...


Photoshop a Paint Shop Pro

Specjaliści twierdzą, że programy takie jak Paint Shop Pro czy Adobe Photosh...


Identyfikacja wizualna

Identyfikacją wizualna nazywamy podstawowe narzędzie, które jest wykorzystyw...


Nowy Adobe Photoshop

Nowa wersja Photoshopa oferuje jego wielbicielom wiele ciekawych opcji. Ta wers...


Wizytówki

Każdy szanujący się przedsiębiorca powinien posiadać profesjonalne wizytó...


Nadruki na samochodach

Reklama w dzisiejszych czasach powinna być nowoczesna i mobilna, docierać do ...


Papier firmowy

Każda firma wysyła różne dokumenty, odpowiada na pisma, listy. Nie zawsze ...


Nadruki na koszulkach

Jest wiele pomysłów na reklamę. Bardzo skuteczne są wszelkiego typu gadże...

 TOP ↑    Copyright: © Cleo Networks