Jest wiele rodzajów grafiki komputerowej - wielką popularnością cieszy się grafika typu flash. Jest to nowoczesny rodzaj grafiki, który bazuje na animacjach. Taka grafika świetnie sprawdza się na stronach internetowych. Można stworzyć całą witrynę w oparciu o grafikę flash, ale należy pamiętać, by nie przesadzić z ilością elementów. Wtedy strona można wydać się zbyt przepełniona różnymi animacjami i gifami. Po prostu takie serwisy męczą użytkownika, nie wie on, na czym ma skupić swoją uwagę.

Więcej…

Nie każde zdjęcie wychodzi tak, jak byśmy tego chcieli. Na szczęście dziś jest na to sposób. Pomogą nam nowoczesne programy do obróbki zdjęć. Można je z łatwością znaleźć w Internecie. Mogą to być również aplikacje do tworzenia grafiki komputerowej, jak Photoshop. Takie programy są wielofunkcyjne, pozwalają nam nie tylko na retusz fotografii ale również na jego ozdobienie. Do zdjęcia możemy dodać zabawny komentarzy czy elegancką ramkę i wydrukować na papierze fotograficznym. Programy do projektowanie i tworzenia grafiki komputerowej nie są trudne w obsłudze, wiele z nich potrafi obsługiwać również młodzież szkolna, co mieści się w ich programie zajęć z zakresu informatyki.

Więcej…

Bardzo dynamicznie rozwijającym się działem informatyki jest obecnie grafika komputerowa. Coraz większa ilość absolwentów kierunków informatycznych czy artystycznych specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie. Od wielu lat grafika komputerowa jest uważana za dziedzinę artystyczną, związaną z tworzeniem. Coraz częściej jednak jest to wytwarzanie obrazów i innych elementów graficznych na potrzeby przemysłu czy szeroko pojętej reklamy. Grafika komputerowa podstawowo dzieli się na dwa typy: rastrową i wektorową. Można ją również podzielić na grafikę płaską czyli 2D i trójwymiarową. Jest wiele programów do tworzenia czy edytowania grafiki komputerowej.

Więcej…

Na stronie internetowej znajdują się różne rodzaje grafiki. Najważniejszy jest oczywiście cały szablon strony czyli tło i zakładki, które umożliwiają sprawne poruszanie się po serwisie. Na stronie internetowej można również umieścić całą galerię zdjęć. Powinny być to jednak fotografia związane tematycznie z witryną. Na stronie poświęconej podróżom można wstawić jakieś ciekawe zdjęcia z wypraw, a na internetowej książce kucharskiej: fotografia potraw, deserów czy przystawek. Grafika na stronie to również wszelkiego rodzaju elementy reklamowe, czyli logo bądź banner na górze strony.

Więcej…
Katalogi plików

Oczywiście każdy użytkownik komputera wykształca z czasem własny sposób korzystania z katalogów.

W przypadku osoby z natury skrupulatnej będzie to zapewne inny sposób niż w przypadku kogoś mniej uporządkowanego. Jedni tworzą katalogi, kierując się specyfiką każdego nowego zagadnienia, nad którym właśnie pracują; natomiast inni, raz wymyśloną, bardzo ogólną strukturę katalogów utrzymują w niezmienionej postaci tak długo, jak długo używają swojego komputera.

Nie ma powodu, aby jeden z tych sposobów uznać za lepszy od drugiego. Używanie katalogów jest wygodne i miłe dzięki temu, że porządkując pliki na dysku, można kierować się własnymi potrzebami i przyzwyczajeniami. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach tworzenia struktury katalogów.

Początkujący użytkownik komputera sądzi zazwyczaj, że pliki tworzone na przykład z pomocą programu Microsoft Word najlepiej będzie zapisywać w tym samym katalogu, w którym został zainstalowany ten program. Tak jednak nie jest. Należy tworzyć osobne katalogi przeznaczone wyłącznie do przechowywania dokumentów. Łatwo to uzasadnić.

Na Twoim dysku obok takich plików, których zawartość możesz zmieniać, znajdują się i takie, których nigdy nie powinieneś w żaden sposób naruszyć. Do pierwszego rodzaju plików należą utworzone przez Ciebie dokumenty, natomiast druga grupa składa się z tych wszystkich plików, które pojawiły się na dysku podczas instalowania programów. Do drugiej grupy może należeć zarówno plik zawierający sam program, jak i pliki z danymi, z których ten program korzysta, takimi jak słownik ortograficzny, informacje wyświetlane jako pomoc dla użytkownika itp.

Wydzielenie specjalnych katalogów dla plików, których nie wolno naruszyć, stanowi zabezpieczenie przed niepożądanym dostępem, a zarazem ułatwia odszukiwanie zgrupowanych w osobnych katalogach plików-dokumentów.

 

Internetowa nauka
W szkole wciąż przeważa wiedza teoretyczna, natomiast zajęć praktycznych jest nie wiele.
Zarabianie przez Internet
Coraz więcej osób szuka pracy przez Internet, stałej lub dorywczej. Jest wiele sposobów na chociażby dorobienie do domowego
Jak wybrać operatora internetowego?
Jak wybrać operatora internetowego? Zazwyczaj kiedy kończy nam się umowa

Logo znak firmowy

Każda firma posiada swój znak firmowy, czyli logo. Pełni on wiele funkcji, m...


Photoshop a Paint Shop Pro

Specjaliści twierdzą, że programy takie jak Paint Shop Pro czy Adobe Photosh...


Identyfikacja wizualna

Identyfikacją wizualna nazywamy podstawowe narzędzie, które jest wykorzystyw...


Nowy Adobe Photoshop

Nowa wersja Photoshopa oferuje jego wielbicielom wiele ciekawych opcji. Ta wers...


Wizytówki

Każdy szanujący się przedsiębiorca powinien posiadać profesjonalne wizytó...


Nadruki na samochodach

Reklama w dzisiejszych czasach powinna być nowoczesna i mobilna, docierać do ...


Papier firmowy

Każda firma wysyła różne dokumenty, odpowiada na pisma, listy. Nie zawsze ...


Nadruki na koszulkach

Jest wiele pomysłów na reklamę. Bardzo skuteczne są wszelkiego typu gadże...

Info

CleoNetworks


Własna strona internetowa

Posiadanie własnej strony internetowej nie musi być równoznaczne z posiadani...


Komputer a marketing

Komputery w firmie spełniają wiele ważnych funkcji. Są pomocne w administr...


Flash na stronie

Nowoczesną i dynamiczna technologię flash można w różnoraki sposób wykorz...

 TOP ↑    Copyright: © Cleo Networks