Jest wiele rodzajów grafiki komputerowej - wielką popularnością cieszy się grafika typu flash. Jest to nowoczesny rodzaj grafiki, który bazuje na animacjach. Taka grafika świetnie sprawdza się na stronach internetowych. Można stworzyć całą witrynę w oparciu o grafikę flash, ale należy pamiętać, by nie przesadzić z ilością elementów. Wtedy strona można wydać się zbyt przepełniona różnymi animacjami i gifami. Po prostu takie serwisy męczą użytkownika, nie wie on, na czym ma skupić swoją uwagę.

Więcej…

Nie każde zdjęcie wychodzi tak, jak byśmy tego chcieli. Na szczęście dziś jest na to sposób. Pomogą nam nowoczesne programy do obróbki zdjęć. Można je z łatwością znaleźć w Internecie. Mogą to być również aplikacje do tworzenia grafiki komputerowej, jak Photoshop. Takie programy są wielofunkcyjne, pozwalają nam nie tylko na retusz fotografii ale również na jego ozdobienie. Do zdjęcia możemy dodać zabawny komentarzy czy elegancką ramkę i wydrukować na papierze fotograficznym. Programy do projektowanie i tworzenia grafiki komputerowej nie są trudne w obsłudze, wiele z nich potrafi obsługiwać również młodzież szkolna, co mieści się w ich programie zajęć z zakresu informatyki.

Więcej…

Bardzo dynamicznie rozwijającym się działem informatyki jest obecnie grafika komputerowa. Coraz większa ilość absolwentów kierunków informatycznych czy artystycznych specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie. Od wielu lat grafika komputerowa jest uważana za dziedzinę artystyczną, związaną z tworzeniem. Coraz częściej jednak jest to wytwarzanie obrazów i innych elementów graficznych na potrzeby przemysłu czy szeroko pojętej reklamy. Grafika komputerowa podstawowo dzieli się na dwa typy: rastrową i wektorową. Można ją również podzielić na grafikę płaską czyli 2D i trójwymiarową. Jest wiele programów do tworzenia czy edytowania grafiki komputerowej.

Więcej…

Na stronie internetowej znajdują się różne rodzaje grafiki. Najważniejszy jest oczywiście cały szablon strony czyli tło i zakładki, które umożliwiają sprawne poruszanie się po serwisie. Na stronie internetowej można również umieścić całą galerię zdjęć. Powinny być to jednak fotografia związane tematycznie z witryną. Na stronie poświęconej podróżom można wstawić jakieś ciekawe zdjęcia z wypraw, a na internetowej książce kucharskiej: fotografia potraw, deserów czy przystawek. Grafika na stronie to również wszelkiego rodzaju elementy reklamowe, czyli logo bądź banner na górze strony.

Więcej…
Język angielski - sprawna i szybka nauka słówek

Język angielskiSprawna i szybka nauka słówek języka angielskiego - metody

Wielu ludzi, zwłaszcza uczniów i studentów języków obcych, codziennie zadaje sobie pytanie: "W jaki sposób zwiększyć szybkość i skuteczność nauki słówek?". Słówka są jednym z najważniejszych elementów nauki języka obcego.

Można opanować gramatykę, interpunkcję, ale to i tak na nic się nie zda jeśli nie zna się słówek w danym języku.

Uczenie się ich metodą "kucia" stu wyrazów dziennie z listy jest czasochłonne i nudne. Istnieje jednak kilka sposobów, które mogą ułatwić i uprzyjemnić nam przyswajanie nowego słownictwa.

Nauka języka angielskiego za pomocą fiszek

Pierwszy z bardziej znanych sposobów to fiszki, czyli malutkie karteczki, które po jednej stronie mają słowo zapisane w języku obcym (przykładowo angielskim), a po drugiej słowo w języku ojczystym (przykładowo polskim). Dodatkowo pod słówkiem można zapisać przykładowe zdanie z użyciem tego słowa, wraz z tłumaczeniem (po drugiej stronie), co jeszcze bardziej urozmaici nam naukę. Fiszki można wykonać samodzielnie, dla tych jednak, którzy nie mają na to czasu przygotowane są gotowe zestawy zawierające zazwyczaj około tysiąc słówek na różnych poziomach trudności, wraz z przykładami zastosowań w zdaniach poszczególnych słów. Bardzo wielu studentów i uczniów uważa, iż metoda ta jest niesamowicie skuteczna i może nawet kilkakrotnie przyśpieszyć proces nauki słówek. Jest też z pewnością miłym urozmaiceniem po procesie wkuwania wielu słówek z list. Dodatkowym plusem jest fakt, że nie trzeba niczego zasłaniać dłonią czy kartką, wystarczy tylko obrócić kartę na drugą stronę.

Można także, zamiast korzystać ze zwykłych tłumaczeń, przyklejać karteczki na przedmiotach, wraz z ich nazwami w obcym języku. I tak na przykład ucząc się angielskiego można przykleić na szafę karteczkę z napisem: "wardrobe". Korzystając z tej metody istnieje możliwość wykorzystania pamięci manualnej poprzez dotyk różnych przedmiotów połączony z wymawianiem słówek, które określają je w innym języku. Wykorzystując róże sposoby zapamiętywania, proces nauki przebiega szybciej. Zatem myśląc o słówku, wymawiając je na głos i dotykając jednocześnie przedmiotu, który owo słówko określa uczymy się danego słówka trzy razy szybciej niż normalnie.

Nauka języka angielskiego metodą Tony'ego Buzana

Istnieje też tzw. metoda Tony'ego Buzana, która polega na kojarzeniu danego słowa, dzięki połączeniu go z innym podobnym pod względem wymowy. Kiedy już to zrobisz tworzysz z owych słówek opowiadanie. Im bardziej jest ono absurdalne tym lepiej, ponieważ nasz mózg łatwiej je zapamięta. Ważna by opowiadanie było żywe: pełne ruchu, dźwięków i słówek, których musimy się nauczyć.

Programy komputerowe do zapamiętywania słówek

Wielu ludzi korzysta również z programów komputerowych służących do zapamiętywania słówek. Sporo z tych programów działa na zasadzie fiszek, tyle, że występują one na ekranie komputera. Największym plusem tej metody jest fakt, iż komputer decyduje kiedy masz powtórzyć dane słówko, w zależności od tego jak dobrze poradziłeś sobie z odgadnięciem go. Pozwala to zatem utrzymywać w pamięci kilka tysięcy obcych słów przez niezwykle długi czas, nawet jeśli nie mamy okazji posługiwania się językiem obcym na codziennie.

Warto zatem pamiętać, że ucząc się słówek jest wiele możliwości nauki, które nie kończą się wcale na liście do wkucia na jutrzejszą kartkówkę czy sprawdzian. Można korzystać z fiszek, metod manualnych, metody Buzana, czy z programów komputerowych, które urozmaicą i ułatwią żmudny proces kształcenia.

 

Vainglory - rewolucja MOBA na androida
Gry na androidaCo to takiego? - dla laika skrót moba (czyt. multiplayer online battle arena) możemy rozs
Tablety - ranking najpopularniejszych producentów
TabletyJeszcze kilka lat temu nikt nie spodziewał się, że tablety staną się tak popularne. Dziś z kolei wi
Internetowa nauka
W szkole wciąż przeważa wiedza teoretyczna, natomiast zajęć praktycznych jest nie wiele.

Logo znak firmowy

Każda firma posiada swój znak firmowy, czyli logo. Pełni on wiele funkcji, m...


Photoshop a Paint Shop Pro

Specjaliści twierdzą, że programy takie jak Paint Shop Pro czy Adobe Photosh...


Identyfikacja wizualna

Identyfikacją wizualna nazywamy podstawowe narzędzie, które jest wykorzystyw...


Nowy Adobe Photoshop

Nowa wersja Photoshopa oferuje jego wielbicielom wiele ciekawych opcji. Ta wers...


Wizytówki

Każdy szanujący się przedsiębiorca powinien posiadać profesjonalne wizytó...


Nadruki na samochodach

Reklama w dzisiejszych czasach powinna być nowoczesna i mobilna, docierać do ...


Papier firmowy

Każda firma wysyła różne dokumenty, odpowiada na pisma, listy. Nie zawsze ...


Nadruki na koszulkach

Jest wiele pomysłów na reklamę. Bardzo skuteczne są wszelkiego typu gadże...

 TOP ↑    Copyright: © Cleo Networks