Jest wiele rodzajów grafiki komputerowej - wielką popularnością cieszy się grafika typu flash. Jest to nowoczesny rodzaj grafiki, który bazuje na animacjach. Taka grafika świetnie sprawdza się na stronach internetowych. Można stworzyć całą witrynę w oparciu o grafikę flash, ale należy pamiętać, by nie przesadzić z ilością elementów. Wtedy strona można wydać się zbyt przepełniona różnymi animacjami i gifami. Po prostu takie serwisy męczą użytkownika, nie wie on, na czym ma skupić swoją uwagę.

Więcej…

Nie każde zdjęcie wychodzi tak, jak byśmy tego chcieli. Na szczęście dziś jest na to sposób. Pomogą nam nowoczesne programy do obróbki zdjęć. Można je z łatwością znaleźć w Internecie. Mogą to być również aplikacje do tworzenia grafiki komputerowej, jak Photoshop. Takie programy są wielofunkcyjne, pozwalają nam nie tylko na retusz fotografii ale również na jego ozdobienie. Do zdjęcia możemy dodać zabawny komentarzy czy elegancką ramkę i wydrukować na papierze fotograficznym. Programy do projektowanie i tworzenia grafiki komputerowej nie są trudne w obsłudze, wiele z nich potrafi obsługiwać również młodzież szkolna, co mieści się w ich programie zajęć z zakresu informatyki.

Więcej…

Bardzo dynamicznie rozwijającym się działem informatyki jest obecnie grafika komputerowa. Coraz większa ilość absolwentów kierunków informatycznych czy artystycznych specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie. Od wielu lat grafika komputerowa jest uważana za dziedzinę artystyczną, związaną z tworzeniem. Coraz częściej jednak jest to wytwarzanie obrazów i innych elementów graficznych na potrzeby przemysłu czy szeroko pojętej reklamy. Grafika komputerowa podstawowo dzieli się na dwa typy: rastrową i wektorową. Można ją również podzielić na grafikę płaską czyli 2D i trójwymiarową. Jest wiele programów do tworzenia czy edytowania grafiki komputerowej.

Więcej…

Na stronie internetowej znajdują się różne rodzaje grafiki. Najważniejszy jest oczywiście cały szablon strony czyli tło i zakładki, które umożliwiają sprawne poruszanie się po serwisie. Na stronie internetowej można również umieścić całą galerię zdjęć. Powinny być to jednak fotografia związane tematycznie z witryną. Na stronie poświęconej podróżom można wstawić jakieś ciekawe zdjęcia z wypraw, a na internetowej książce kucharskiej: fotografia potraw, deserów czy przystawek. Grafika na stronie to również wszelkiego rodzaju elementy reklamowe, czyli logo bądź banner na górze strony.

Więcej…
Grafika cyfrowa
Obróbka zdjęć

Jest wiele sposobów na to, aby skutecznie obrabiać fotografie. Można dzięki tym aplikacjom przeprowadzić szybki i nowoczesny retusz na zdjęciach. Wiadomo, że nie zawsze wychodzą one tak, jak chcemy.

Czasem pojawia się efekt nieestetycznych czerwonych oczu, lampa błyskowa błyśnie w szkle okularów osoby fotografowanej, ktoś zrobi dziwną minę, źle stanie, komuś będzie widać za duże uszy, nos i tak dalej. Dzięki nowoczesnym programom można również poprawić na zdjęciach kolory czy ostrość. Ze zwyczajnej fotografii specjaliści potrafią stworzyć prawdziwe dzieło sztuki.

Więcej…
 
Wygodne drukowanie, skanowanie i kserowanie

DrukowanieAby komputer był jeszcze bardziej funkcjonalny, można podłączyć do niego różnorodne urządzenia, między innymi drukarkę, kserokopiarkę i skaner.

Drukarka jest bardzo często na stałe podłączona do komputera, na przykład w biurze. Dzięki temu można od razu wydrukować dany dokument czy dane liczbowe. Możliwe jest także szybkie drukowanie obrazów czy nawet zdjęć.

Więcej…
 
Przeglądarki zdjęć

Przeglądarki zdjęćPo zrobieniu ciekawych zdjęć aparatem cyfrowym im uwiecznieniu w ten sposób najpiękniejszych wspomnień nadchodzi chwila, w której chcemy podzielić się swymi zdjęciami ze znajomymi.

W tym celu można albo udać się z kartą pamięci do fotografa i wywołać wszystkie zdjęcia, albo przenieść je z aparatu na komputer i za jego pomocą obejrzeć wszystkie fotografie.

Więcej…
 

Logo znak firmowy

Każda firma posiada swój znak firmowy, czyli logo. Pełni on wiele funkcji, m...


Photoshop a Paint Shop Pro

Specjaliści twierdzą, że programy takie jak Paint Shop Pro czy Adobe Photosh...


Identyfikacja wizualna

Identyfikacją wizualna nazywamy podstawowe narzędzie, które jest wykorzystyw...


Nowy Adobe Photoshop

Nowa wersja Photoshopa oferuje jego wielbicielom wiele ciekawych opcji. Ta wers...


Wizytówki

Każdy szanujący się przedsiębiorca powinien posiadać profesjonalne wizytó...


Nadruki na samochodach

Reklama w dzisiejszych czasach powinna być nowoczesna i mobilna, docierać do ...


Papier firmowy

Każda firma wysyła różne dokumenty, odpowiada na pisma, listy. Nie zawsze ...


Nadruki na koszulkach

Jest wiele pomysłów na reklamę. Bardzo skuteczne są wszelkiego typu gadże...

 TOP ↑    Copyright: © Cleo Networks