Jest wiele rodzajów grafiki komputerowej - wielką popularnością cieszy się grafika typu flash. Jest to nowoczesny rodzaj grafiki, który bazuje na animacjach. Taka grafika świetnie sprawdza się na stronach internetowych. Można stworzyć całą witrynę w oparciu o grafikę flash, ale należy pamiętać, by nie przesadzić z ilością elementów. Wtedy strona można wydać się zbyt przepełniona różnymi animacjami i gifami. Po prostu takie serwisy męczą użytkownika, nie wie on, na czym ma skupić swoją uwagę.

Więcej…

Bardzo dynamicznie rozwijającym się działem informatyki jest obecnie grafika komputerowa. Coraz większa ilość absolwentów kierunków informatycznych czy artystycznych specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie. Od wielu lat grafika komputerowa jest uważana za dziedzinę artystyczną, związaną z tworzeniem. Coraz częściej jednak jest to wytwarzanie obrazów i innych elementów graficznych na potrzeby przemysłu czy szeroko pojętej reklamy. Grafika komputerowa podstawowo dzieli się na dwa typy: rastrową i wektorową. Można ją również podzielić na grafikę płaską czyli 2D i trójwymiarową. Jest wiele programów do tworzenia czy edytowania grafiki komputerowej.

Więcej…

Nie każde zdjęcie wychodzi tak, jak byśmy tego chcieli. Na szczęście dziś jest na to sposób. Pomogą nam nowoczesne programy do obróbki zdjęć. Można je z łatwością znaleźć w Internecie. Mogą to być również aplikacje do tworzenia grafiki komputerowej, jak Photoshop. Takie programy są wielofunkcyjne, pozwalają nam nie tylko na retusz fotografii ale również na jego ozdobienie. Do zdjęcia możemy dodać zabawny komentarzy czy elegancką ramkę i wydrukować na papierze fotograficznym. Programy do projektowanie i tworzenia grafiki komputerowej nie są trudne w obsłudze, wiele z nich potrafi obsługiwać również młodzież szkolna, co mieści się w ich programie zajęć z zakresu informatyki.

Więcej…

Na stronie internetowej znajdują się różne rodzaje grafiki. Najważniejszy jest oczywiście cały szablon strony czyli tło i zakładki, które umożliwiają sprawne poruszanie się po serwisie. Na stronie internetowej można również umieścić całą galerię zdjęć. Powinny być to jednak fotografia związane tematycznie z witryną. Na stronie poświęconej podróżom można wstawić jakieś ciekawe zdjęcia z wypraw, a na internetowej książce kucharskiej: fotografia potraw, deserów czy przystawek. Grafika na stronie to również wszelkiego rodzaju elementy reklamowe, czyli logo bądź banner na górze strony.

Więcej…
Drony, dlaczego są tak popularne?

DronyOd kilku lat popularność dronów znacznie wzrosła. Już nie są postrzegane, jako typowo militarne maszyny wojskowe, lecz jako niewielkie, latające urządzenia, które można wykorzystać na wiele ciekawych sposobów. Przykładowo, Amazon oraz DHL prowadzą testy dostarczania przesyłek za ich pomocą. Ma to być innowacyjne rozwiązanie, które będzie przyszłością dla sklepów internetowych oraz firm kurierskich.

Co więcej, drony stosuje się do monitoringu obiektów a nawet szukania zaginionych ludzi. Spektrum ich wykorzystania jest bardzo szerokie i ogranicza na tylko wyobraźnia. Jednak największa popularnością cieszą się drony zaopatrzone w kamery lub aparaty. Jest to spowodowane odkryciem nieosiągalnej dotąd perspektywy. Filmy i zdjęcia robione z lotu ptaka pokazują świat w zupełnie nowy sposób.

Nic więc dziwnego, że możemy zauważyć istny wysyp amatorskich filmów, które zapierają dech w piersiach prezentowanymi widokami. Warto zaznaczyć, że drony zaopatrzone są w specjalne stabilizatory obrazu, które zapobiegają wszelkim drganiom oraz odchyleniom, dlatego obraz przez nie prezentowany jest tak imponujący.

Aktualnie zakupić drona może każda osoba. Jednak sterowanie nim może przysporzyć wielu kłopotów, nie wspominając o wyborze idealnego miejsca do podniebnych ekspedycji. Zgodnie z polskim prawem latać można tylko na wyznaczonych obszarach, a niestosowanie się do przepisów może grozić grzywną a nawet karą pozbawienia wolności. Jest to spowodowane tym, że wystarczy niewielki błąd pilota, by dron wyrwał się spod kontroli lub spadł, a tym samym mógł wyrządzić komuś krzywdę.

Jak zapowiada Urząd Lotnictwa Cywilnego w niedługim czasie możemy spotkać się z obowiązkiem wykonania kursu teoretycznego dla wszystkich posiadaczy dronów. Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa oraz kontroli bezzałogowych statków powietrznych. Wielu przeciwników dronów zarzuca im naruszanie prywatności jak i doprowadzanie do szerzenia się przestępczości. W końcu mogą one posłużyć do zbierania informacji o osobach oraz przyczynić do ich rozpowszechniania.

 

Niezbędna obsługa komputera
W 21 wieku znajomość obsługi komputera jest wręcz koniecznością. To jedno z wymagań, pojawiających się w ogłoszeniach o
Nowe wymiary fotografii - światło, szybkość, femtofotografia i femtokamera
FemtofotografiaNajnowsza technologia to podstawa jaką musi znać współczesny człowiek. Człowiek XXI
Programy partnerskie
Programy partnerskieZarabianie w programach partnerskich to jedna z najpopularniej

Logo znak firmowy

Każda firma posiada swój znak firmowy, czyli logo. Pełni on wiele funkcji, m...


Photoshop a Paint Shop Pro

Specjaliści twierdzą, że programy takie jak Paint Shop Pro czy Adobe Photosh...


Identyfikacja wizualna

Identyfikacją wizualna nazywamy podstawowe narzędzie, które jest wykorzystyw...


Nowy Adobe Photoshop

Nowa wersja Photoshopa oferuje jego wielbicielom wiele ciekawych opcji. Ta wers...


Wizytówki

Każdy szanujący się przedsiębiorca powinien posiadać profesjonalne wizytó...


Nadruki na samochodach

Reklama w dzisiejszych czasach powinna być nowoczesna i mobilna, docierać do ...


Papier firmowy

Każda firma wysyła różne dokumenty, odpowiada na pisma, listy. Nie zawsze ...


Nadruki na koszulkach

Jest wiele pomysłów na reklamę. Bardzo skuteczne są wszelkiego typu gadże...

 TOP ↑    Copyright: © Cleo Networks