Jest wiele rodzajów grafiki komputerowej - wielką popularnością cieszy się grafika typu flash. Jest to nowoczesny rodzaj grafiki, który bazuje na animacjach. Taka grafika świetnie sprawdza się na stronach internetowych. Można stworzyć całą witrynę w oparciu o grafikę flash, ale należy pamiętać, by nie przesadzić z ilością elementów. Wtedy strona można wydać się zbyt przepełniona różnymi animacjami i gifami. Po prostu takie serwisy męczą użytkownika, nie wie on, na czym ma skupić swoją uwagę.

Więcej…

Bardzo dynamicznie rozwijającym się działem informatyki jest obecnie grafika komputerowa. Coraz większa ilość absolwentów kierunków informatycznych czy artystycznych specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie. Od wielu lat grafika komputerowa jest uważana za dziedzinę artystyczną, związaną z tworzeniem. Coraz częściej jednak jest to wytwarzanie obrazów i innych elementów graficznych na potrzeby przemysłu czy szeroko pojętej reklamy. Grafika komputerowa podstawowo dzieli się na dwa typy: rastrową i wektorową. Można ją również podzielić na grafikę płaską czyli 2D i trójwymiarową. Jest wiele programów do tworzenia czy edytowania grafiki komputerowej.

Więcej…

Nie każde zdjęcie wychodzi tak, jak byśmy tego chcieli. Na szczęście dziś jest na to sposób. Pomogą nam nowoczesne programy do obróbki zdjęć. Można je z łatwością znaleźć w Internecie. Mogą to być również aplikacje do tworzenia grafiki komputerowej, jak Photoshop. Takie programy są wielofunkcyjne, pozwalają nam nie tylko na retusz fotografii ale również na jego ozdobienie. Do zdjęcia możemy dodać zabawny komentarzy czy elegancką ramkę i wydrukować na papierze fotograficznym. Programy do projektowanie i tworzenia grafiki komputerowej nie są trudne w obsłudze, wiele z nich potrafi obsługiwać również młodzież szkolna, co mieści się w ich programie zajęć z zakresu informatyki.

Więcej…

Na stronie internetowej znajdują się różne rodzaje grafiki. Najważniejszy jest oczywiście cały szablon strony czyli tło i zakładki, które umożliwiają sprawne poruszanie się po serwisie. Na stronie internetowej można również umieścić całą galerię zdjęć. Powinny być to jednak fotografia związane tematycznie z witryną. Na stronie poświęconej podróżom można wstawić jakieś ciekawe zdjęcia z wypraw, a na internetowej książce kucharskiej: fotografia potraw, deserów czy przystawek. Grafika na stronie to również wszelkiego rodzaju elementy reklamowe, czyli logo bądź banner na górze strony.

Więcej…
Design strony WWW

Design strony internetowej jest istotny w jej wyglądzie wizualnym.

Tak jak we wszystkich dziedzinach życia tak i w zakresie stron internetowych - panuje moda, trend. Oczywiście design jest zmienny i podzielić go możemy na grupy. Pierwsza grupa to design stron internetowych o charakterze informacyjnym. Druga grupa to strony do użytku własnego takie jak blogi i trzecia grupa to portale internetowe firm. Każda z tych grup stron, ma określony wygląd.

Często webmasterzy korzystają z najnowszych technologii tworzenia strony, jednak oprócz tego, iż witryna musi być funkcjonalna i poprawnie zbudowana to jeszcze powinna być atrakcyjna wizualnie. Oczywiście modę na wygląd stron nie tworzą kreatorzy mody a programiści i właśnie webmasterzy największych światowych firm. To oni badają zapotrzebowanie internautów na wygląd interfejsu a co za tym idzie, ogólny wizerunek strony.

Szczegóły takie jak styl czcionki czy kolor - wybiera się już indywidualnie. Także dodatki pasujące do charakteru witryny takie jak obrazki, również wybieramy sami.

Więc, na czym polega design witryny?

Na jej ogólnej konstrukcji wizualnej. Dostosowywanie wyglądu strony internetowej do panującego aktualnie design-u, nie jest koniecznością aczkolwiek osoby, które mają jakiekolwiek wiedzę na temat tworzenia witryn- zwracają uwagę na szczegóły.

 

Elementy interaktywne
Elementy interaktywneWiele osób chętnie umieszcza na swoich stronach internetowych różnego t
Elementy strony internetowej
Elementy strony internetowejNie ma dwóch takich samych stron internetowych ( z wyłączeniem kopi
Wykonanie strony WWW
Wykonanie strony internetowej obejmuje kilka ważnych etapów, przez wykonanie profesjonalnego projektu poprzez w

Logo znak firmowy

Każda firma posiada swój znak firmowy, czyli logo. Pełni on wiele funkcji, m...


Photoshop a Paint Shop Pro

Specjaliści twierdzą, że programy takie jak Paint Shop Pro czy Adobe Photosh...


Identyfikacja wizualna

Identyfikacją wizualna nazywamy podstawowe narzędzie, które jest wykorzystyw...


Nowy Adobe Photoshop

Nowa wersja Photoshopa oferuje jego wielbicielom wiele ciekawych opcji. Ta wers...


Wizytówki

Każdy szanujący się przedsiębiorca powinien posiadać profesjonalne wizytó...


Nadruki na samochodach

Reklama w dzisiejszych czasach powinna być nowoczesna i mobilna, docierać do ...


Papier firmowy

Każda firma wysyła różne dokumenty, odpowiada na pisma, listy. Nie zawsze ...


Nadruki na koszulkach

Jest wiele pomysłów na reklamę. Bardzo skuteczne są wszelkiego typu gadże...

 TOP ↑    Copyright: © Cleo Networks