Jest wiele rodzajów grafiki komputerowej - wielką popularnością cieszy się grafika typu flash. Jest to nowoczesny rodzaj grafiki, który bazuje na animacjach. Taka grafika świetnie sprawdza się na stronach internetowych. Można stworzyć całą witrynę w oparciu o grafikę flash, ale należy pamiętać, by nie przesadzić z ilością elementów. Wtedy strona można wydać się zbyt przepełniona różnymi animacjami i gifami. Po prostu takie serwisy męczą użytkownika, nie wie on, na czym ma skupić swoją uwagę.

Więcej…

Bardzo dynamicznie rozwijającym się działem informatyki jest obecnie grafika komputerowa. Coraz większa ilość absolwentów kierunków informatycznych czy artystycznych specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie. Od wielu lat grafika komputerowa jest uważana za dziedzinę artystyczną, związaną z tworzeniem. Coraz częściej jednak jest to wytwarzanie obrazów i innych elementów graficznych na potrzeby przemysłu czy szeroko pojętej reklamy. Grafika komputerowa podstawowo dzieli się na dwa typy: rastrową i wektorową. Można ją również podzielić na grafikę płaską czyli 2D i trójwymiarową. Jest wiele programów do tworzenia czy edytowania grafiki komputerowej.

Więcej…

Nie każde zdjęcie wychodzi tak, jak byśmy tego chcieli. Na szczęście dziś jest na to sposób. Pomogą nam nowoczesne programy do obróbki zdjęć. Można je z łatwością znaleźć w Internecie. Mogą to być również aplikacje do tworzenia grafiki komputerowej, jak Photoshop. Takie programy są wielofunkcyjne, pozwalają nam nie tylko na retusz fotografii ale również na jego ozdobienie. Do zdjęcia możemy dodać zabawny komentarzy czy elegancką ramkę i wydrukować na papierze fotograficznym. Programy do projektowanie i tworzenia grafiki komputerowej nie są trudne w obsłudze, wiele z nich potrafi obsługiwać również młodzież szkolna, co mieści się w ich programie zajęć z zakresu informatyki.

Więcej…

Na stronie internetowej znajdują się różne rodzaje grafiki. Najważniejszy jest oczywiście cały szablon strony czyli tło i zakładki, które umożliwiają sprawne poruszanie się po serwisie. Na stronie internetowej można również umieścić całą galerię zdjęć. Powinny być to jednak fotografia związane tematycznie z witryną. Na stronie poświęconej podróżom można wstawić jakieś ciekawe zdjęcia z wypraw, a na internetowej książce kucharskiej: fotografia potraw, deserów czy przystawek. Grafika na stronie to również wszelkiego rodzaju elementy reklamowe, czyli logo bądź banner na górze strony.

Więcej…
Czy można zarabiać na blogu?

zarabianie na bloguZgodnie z tradycyjnym rozumieniem tego terminu przez większość osób, blog uważany jest za typowy pamiętnik pisany przez młode osoby w wieku szkolnym. I po części to racja, bowiem takich stron było i w dalszym ciągu jest całe mnóstwo. Jednak blog stał się czymś więcej.

Obecnie jest to medium często tak popularne, jak niektóre portale tematyczne.

Blogi finansowe, o tematyce kulinarnej czy o modzie potrafią zgromadzić dziesiątki a nawet setki tysięcy unikalnych użytkowników każdego miesiąca co sprawia, że są bardzo ciekawą platformą marketingową.

Szczególnie wtedy, kiedy z możliwościami sprzedażowymi da się je połączyć w prosty sposób. Jeśli w jakiś sposób udało nam się stworzyć taką stronę, która prowadzona jest w formie bloga i mamy sporą ilość odsłon to jest szansa, że uda się osiągnąć całkiem realne zarobki. Najpopularniejsi blogerzy w naszym kraju potrafią zarobić kilka czy nawet kilkanaście tysięcy złotych każdego miesiąca! Jak to robią? Poszukajmy odpowiedzi.

Reklama na blogu

Po pierwsze, blog jako strona internetowa odwiedzana przez użytkowników może być połączona z reklamami. Wystarczy uruchomić kampanię reklamową jednego z programów kontekstowych - jak choćby kampania AdSense czy AdKontekst i już zarabiamy pierwsze pieniądze na każdym kliknięciu. Większe blogi specjalistyczne są w stanie współpracować z agencjami reklamowymi, dzięki czemu dochody mogą być istotnie wyższe i łatwiejsze do osiągnięcia. W przypadku mniejszych stron ciekawym rozwiązaniem mogą być linki sprzedawane na naszej stronie - za kilka czy kilkadziesiąt złotych od sztuki za miesiąc. W przypadku kilku takich linków może się okazać, że nasze dochody stają się całkiem realne. Jednak blogi specjalistyczne to nie tylko taka forma reklamy. Równie dobrze nasze zarobki mogą pojawić się z artykułów sponsorowanych lub pisanych na zamówienie jakiejś osoby czy firmy. W takim wypadku jeden wpis może kosztować od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych - w zależności od oglądalności, ilości unikalnych użytkowników, tematyki czy w końcu od wynegocjowanych warunków. Nasze finanse osobiste mogą się więc ciekawie poprawić.

W niektórych segmentach rynku blogi są też idealnym narzędziem promocyjnym dla producentów, którzy przekażą blogerom nie pieniądze, ale fizyczne przedmioty. W ten sposób możemy stać się właścicielem kosmetyków (jeśli nasz blog jest o takiej tematyce), ubrań (dla blogerek modowych) czy bezpłatnych wejść do restauracji (osoby prowadzące blogi o odwiedzonych restauracjach. Możliwości jest wiele. Jeden z krajowych blogerów po skrytykowaniu sieci Burger King otrzymał od tej sieci wycieczkę do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej a innym razem od producenta samochodów otrzymał jeden z pojazdów - do testowania przez określony czas. Internet jest tak ciekawym medium, że spokojnie możemy znaleźć swoją niszę, wypozycjonować bloga i czekać na pierwsze dochody. Jednak musimy pamiętać, że nie będzie to raczej ani szybkie ani proste. Wszystkie nasze cele musimy realizować bardzo konsekwentnie i być może któregoś dnia staniemy przed poważną decyzją porzucenia pracy na etacie na rzecz pracy jedynie w blogosferze...

 

Niezbędna obsługa komputera
W 21 wieku znajomość obsługi komputera jest wręcz koniecznością. To jedno z wymagań, pojawiających się w ogłoszeniach o
Nowe wymiary fotografii - światło, szybkość, femtofotografia i femtokamera
FemtofotografiaNajnowsza technologia to podstawa jaką musi znać współczesny człowiek. Człowiek XXI
Programy partnerskie
Programy partnerskieZarabianie w programach partnerskich to jedna z najpopularniej

Logo znak firmowy

Każda firma posiada swój znak firmowy, czyli logo. Pełni on wiele funkcji, m...


Photoshop a Paint Shop Pro

Specjaliści twierdzą, że programy takie jak Paint Shop Pro czy Adobe Photosh...


Identyfikacja wizualna

Identyfikacją wizualna nazywamy podstawowe narzędzie, które jest wykorzystyw...


Nowy Adobe Photoshop

Nowa wersja Photoshopa oferuje jego wielbicielom wiele ciekawych opcji. Ta wers...


Wizytówki

Każdy szanujący się przedsiębiorca powinien posiadać profesjonalne wizytó...


Nadruki na samochodach

Reklama w dzisiejszych czasach powinna być nowoczesna i mobilna, docierać do ...


Papier firmowy

Każda firma wysyła różne dokumenty, odpowiada na pisma, listy. Nie zawsze ...


Nadruki na koszulkach

Jest wiele pomysłów na reklamę. Bardzo skuteczne są wszelkiego typu gadże...

 TOP ↑    Copyright: © Cleo Networks