Jest wiele rodzajów grafiki komputerowej - wielką popularnością cieszy się grafika typu flash. Jest to nowoczesny rodzaj grafiki, który bazuje na animacjach. Taka grafika świetnie sprawdza się na stronach internetowych. Można stworzyć całą witrynę w oparciu o grafikę flash, ale należy pamiętać, by nie przesadzić z ilością elementów. Wtedy strona można wydać się zbyt przepełniona różnymi animacjami i gifami. Po prostu takie serwisy męczą użytkownika, nie wie on, na czym ma skupić swoją uwagę.

Więcej…

Bardzo dynamicznie rozwijającym się działem informatyki jest obecnie grafika komputerowa. Coraz większa ilość absolwentów kierunków informatycznych czy artystycznych specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie. Od wielu lat grafika komputerowa jest uważana za dziedzinę artystyczną, związaną z tworzeniem. Coraz częściej jednak jest to wytwarzanie obrazów i innych elementów graficznych na potrzeby przemysłu czy szeroko pojętej reklamy. Grafika komputerowa podstawowo dzieli się na dwa typy: rastrową i wektorową. Można ją również podzielić na grafikę płaską czyli 2D i trójwymiarową. Jest wiele programów do tworzenia czy edytowania grafiki komputerowej.

Więcej…

Nie każde zdjęcie wychodzi tak, jak byśmy tego chcieli. Na szczęście dziś jest na to sposób. Pomogą nam nowoczesne programy do obróbki zdjęć. Można je z łatwością znaleźć w Internecie. Mogą to być również aplikacje do tworzenia grafiki komputerowej, jak Photoshop. Takie programy są wielofunkcyjne, pozwalają nam nie tylko na retusz fotografii ale również na jego ozdobienie. Do zdjęcia możemy dodać zabawny komentarzy czy elegancką ramkę i wydrukować na papierze fotograficznym. Programy do projektowanie i tworzenia grafiki komputerowej nie są trudne w obsłudze, wiele z nich potrafi obsługiwać również młodzież szkolna, co mieści się w ich programie zajęć z zakresu informatyki.

Więcej…

Na stronie internetowej znajdują się różne rodzaje grafiki. Najważniejszy jest oczywiście cały szablon strony czyli tło i zakładki, które umożliwiają sprawne poruszanie się po serwisie. Na stronie internetowej można również umieścić całą galerię zdjęć. Powinny być to jednak fotografia związane tematycznie z witryną. Na stronie poświęconej podróżom można wstawić jakieś ciekawe zdjęcia z wypraw, a na internetowej książce kucharskiej: fotografia potraw, deserów czy przystawek. Grafika na stronie to również wszelkiego rodzaju elementy reklamowe, czyli logo bądź banner na górze strony.

Więcej…
Cyfrowe filmy dla każdego

Cyfrowe filmyStudia filmowe oferują rozbudowaną ofertę zarówno klientom indywidualnym jak i firmom. Proponują one wiele typów filmów. Pierwszy z nich to filmy z uroczystości prywatnych.

Obejmują one kręcenie filmów na chrzcie, pierwszej komunii świętej, urodzinach, imieninach, ślubie, weselu, wszelkich rocznicach, okrągłych jubileuszach, przyjęciach zaręczynowych czy stypach. Druga cześć filmów to materiały z imprez i bali. Obejmują one z kolei filmy z przyjęć, bankietów, studniówek, prywatek, osiemnastek. Takie filmy mogą powstać na zlecenie szkoły, osoby prywatnej lub firmy.

Przedsiębiorstwa z kolei mogą zlecać studiom filmowym również kręcenie materiału na wszelkich imprezach firmowych, na przykład integracyjnych, ale także na wykładach, szkoleniach czy warsztatach. Czwarty to filmów to filmy reklamowe. Powstają one na zlecenie konkretnej firmy. Mogą promować przedsiębiorstwo, linię towarów lub konkretny produkt, na przykład taki, który dopiero wprowadza się na rynek. Taki zabieg ma na celu zwiększenie skuteczności reklamy dzięki ciekawszej formie. Filmy reklamowe mogą również powstawać na zlecenie telewizji. Tego typu spoty są popularne podczas różnego typu prezentacji i szkoleń. Można w ten sposób promować usługę, propagować jakąś teorię lub skuteczniej zainteresować odbiorców tematem.

Kolejnym typem filmów, jakich przygotowaniem zajmuje się studio filmowe są reportaże. Mogą one również powstawać na potrzeby film i telewizji jak również osób prywatnych. Często z takich usług korzystają studenci, którzy chcą w ciekawy sposób zaprezentować jakiś temat na potrzeby zajęć lub przedstawić dany problem w ramach pracy zaliczeniowej. Studio filmowe może zająć się także przygotowywaniem ciekawych oraz przejrzystych filmów instruktażowych. Mogą one dotyczyć użytkowania danego produktu lub całej grupy towarów. Nowoczesne studia proponują nie tylko samodzielne kręcenie filmów, ale również montowanie ich z przygotowanych przez kogo innego materiałów oraz podkładanie ścieżki dźwiękowej do filmów.

 

Nowy Adobe Photoshop
Nowa wersja Photoshopa oferuje jego wielbicielom wiele ciekawych opcji. Ta wersja przynosi użytkownikom wiele opcji, z
Photoshop a Paint Shop Pro
Specjaliści twierdzą, że programy takie jak Paint Shop Pro czy Adobe Photoshop są aplikacjami z podobnej półki i używ
Nadruki na samochodach
Reklama w dzisiejszych czasach powinna być nowoczesna i mobilna, docierać do jak największej liczby potencjalnych kli

Logo znak firmowy

Każda firma posiada swój znak firmowy, czyli logo. Pełni on wiele funkcji, m...


Photoshop a Paint Shop Pro

Specjaliści twierdzą, że programy takie jak Paint Shop Pro czy Adobe Photosh...


Identyfikacja wizualna

Identyfikacją wizualna nazywamy podstawowe narzędzie, które jest wykorzystyw...


Nowy Adobe Photoshop

Nowa wersja Photoshopa oferuje jego wielbicielom wiele ciekawych opcji. Ta wers...


Wizytówki

Każdy szanujący się przedsiębiorca powinien posiadać profesjonalne wizytó...


Nadruki na samochodach

Reklama w dzisiejszych czasach powinna być nowoczesna i mobilna, docierać do ...


Papier firmowy

Każda firma wysyła różne dokumenty, odpowiada na pisma, listy. Nie zawsze ...


Nadruki na koszulkach

Jest wiele pomysłów na reklamę. Bardzo skuteczne są wszelkiego typu gadże...

 TOP ↑    Copyright: © Cleo Networks