Jest wiele rodzajów grafiki komputerowej - wielką popularnością cieszy się grafika typu flash. Jest to nowoczesny rodzaj grafiki, który bazuje na animacjach. Taka grafika świetnie sprawdza się na stronach internetowych. Można stworzyć całą witrynę w oparciu o grafikę flash, ale należy pamiętać, by nie przesadzić z ilością elementów. Wtedy strona można wydać się zbyt przepełniona różnymi animacjami i gifami. Po prostu takie serwisy męczą użytkownika, nie wie on, na czym ma skupić swoją uwagę.

Więcej…

Nie każde zdjęcie wychodzi tak, jak byśmy tego chcieli. Na szczęście dziś jest na to sposób. Pomogą nam nowoczesne programy do obróbki zdjęć. Można je z łatwością znaleźć w Internecie. Mogą to być również aplikacje do tworzenia grafiki komputerowej, jak Photoshop. Takie programy są wielofunkcyjne, pozwalają nam nie tylko na retusz fotografii ale również na jego ozdobienie. Do zdjęcia możemy dodać zabawny komentarzy czy elegancką ramkę i wydrukować na papierze fotograficznym. Programy do projektowanie i tworzenia grafiki komputerowej nie są trudne w obsłudze, wiele z nich potrafi obsługiwać również młodzież szkolna, co mieści się w ich programie zajęć z zakresu informatyki.

Więcej…

Bardzo dynamicznie rozwijającym się działem informatyki jest obecnie grafika komputerowa. Coraz większa ilość absolwentów kierunków informatycznych czy artystycznych specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie. Od wielu lat grafika komputerowa jest uważana za dziedzinę artystyczną, związaną z tworzeniem. Coraz częściej jednak jest to wytwarzanie obrazów i innych elementów graficznych na potrzeby przemysłu czy szeroko pojętej reklamy. Grafika komputerowa podstawowo dzieli się na dwa typy: rastrową i wektorową. Można ją również podzielić na grafikę płaską czyli 2D i trójwymiarową. Jest wiele programów do tworzenia czy edytowania grafiki komputerowej.

Więcej…

Na stronie internetowej znajdują się różne rodzaje grafiki. Najważniejszy jest oczywiście cały szablon strony czyli tło i zakładki, które umożliwiają sprawne poruszanie się po serwisie. Na stronie internetowej można również umieścić całą galerię zdjęć. Powinny być to jednak fotografia związane tematycznie z witryną. Na stronie poświęconej podróżom można wstawić jakieś ciekawe zdjęcia z wypraw, a na internetowej książce kucharskiej: fotografia potraw, deserów czy przystawek. Grafika na stronie to również wszelkiego rodzaju elementy reklamowe, czyli logo bądź banner na górze strony.

Więcej…
Bankowość internetowa: jak to działa?

Bankowość internetowaJuż od kilkunastu lat banki umożliwiają swoim klientom intensywne korzystanie z opcji, jakie daje bankowość internetowa.

Choć zdecydowana większość z nas już z niej korzysta, to mało kto zdaje sobie sprawę z istoty jej działania. Wszystko opiera się o systemy informatyczne, które i tak muszą być prowadzone przez banki - gromadzą one wszystkie informacje o klientach, ich transakcjach czy wykorzystywanych produktach.

Bankowość internetowa jest więc jedynie oprogramowaniem pozwalającym każdemu klientowi na dostęp do części funkcji systemu. Wystarczy założenie konta w banku i uruchomienie specjalnej funkcji dostępu internetowego (która coraz częściej uruchamiana jest automatycznie). Podpisanie ramowej umowy kredytowej może nam pozwolić na przykład na zaciąganie zobowiązań automatycznie, z poziomu konta internetowego.

Z jakich produktów możemy korzystać?

Standardowy dostęp udzielany nam przez banki przy wykorzystaniu bankowości internetowej umożliwia pełen nadzór nad kontem: kontrolę wydatków, analizę historii, wykonywanie przelewów czy też zakładanie lokat bankowych. Większość banków, jak np. Eurobank, umożliwia również możliwość złożenia wniosków o dodatkowe produkty, jak karta kredytowa, kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny czy samochodowy. Z reguły też po uruchomieniu takich produktów bezproblemowo możemy zarządzać nimi z poziomu panelu klienta. Pozwala nam to na dostęp do informacji o naszym koncie przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu - nawet w święta, kiedy to banki są zamknięte. Możemy więc samodzielnie nadzorować nasze finanse w dogodnym dla nas czasie.

Jakie zalety ma bankowość internetowa?

Korzystanie z bankowości internetowej umożliwia nam na osiągnięcie większych korzyści, niż w przypadku standardowej obsługi konta. Banki nie ponoszą bowiem olbrzymich kosztów na utrzymanie obsługi - większość czynności dokonujemy automatycznie przez Internet. Warto pamiętać, że założenie lokaty przez Internet często zagwarantuje nam wyższe odsetki niż założenie takiej samej lokaty w punkcie naziemnym. Podobnie w przypadku kredytów – często ich nieorientowanie może być niższe, a formalności o wiele mniejsze. Konsolidacja wszystkich tych funkcji w jednym miejscu sprawia, że w najbliższych latach jeszcze intensywniej będziemy korzystać z bankowości internetowej, a ilość dostępnych dzięki niej możliwości będzie systematycznie rosła.

 

Informatyzacja firm
Informatyzacja firmW procesie informatyzacji firmy korzystne dla większości firm są dwa następujące r
Infokioski - nowoczesne systemy informacyjne
InfokioskiInfokioski - nowoczesne systemy informacyjne.
Parametry dla komputera przenośnego
Parametry dla komputera przenośnegoKtóre z parametrów powinny być brane pod uwagę podczas zakupu ko

Logo znak firmowy

Każda firma posiada swój znak firmowy, czyli logo. Pełni on wiele funkcji, m...


Photoshop a Paint Shop Pro

Specjaliści twierdzą, że programy takie jak Paint Shop Pro czy Adobe Photosh...


Identyfikacja wizualna

Identyfikacją wizualna nazywamy podstawowe narzędzie, które jest wykorzystyw...


Nowy Adobe Photoshop

Nowa wersja Photoshopa oferuje jego wielbicielom wiele ciekawych opcji. Ta wers...


Wizytówki

Każdy szanujący się przedsiębiorca powinien posiadać profesjonalne wizytó...


Nadruki na samochodach

Reklama w dzisiejszych czasach powinna być nowoczesna i mobilna, docierać do ...


Papier firmowy

Każda firma wysyła różne dokumenty, odpowiada na pisma, listy. Nie zawsze ...


Nadruki na koszulkach

Jest wiele pomysłów na reklamę. Bardzo skuteczne są wszelkiego typu gadże...

 TOP ↑    Copyright: © Cleo Networks