Jest wiele rodzajów grafiki komputerowej - wielką popularnością cieszy się grafika typu flash. Jest to nowoczesny rodzaj grafiki, który bazuje na animacjach. Taka grafika świetnie sprawdza się na stronach internetowych. Można stworzyć całą witrynę w oparciu o grafikę flash, ale należy pamiętać, by nie przesadzić z ilością elementów. Wtedy strona można wydać się zbyt przepełniona różnymi animacjami i gifami. Po prostu takie serwisy męczą użytkownika, nie wie on, na czym ma skupić swoją uwagę.

Więcej…

Nie każde zdjęcie wychodzi tak, jak byśmy tego chcieli. Na szczęście dziś jest na to sposób. Pomogą nam nowoczesne programy do obróbki zdjęć. Można je z łatwością znaleźć w Internecie. Mogą to być również aplikacje do tworzenia grafiki komputerowej, jak Photoshop. Takie programy są wielofunkcyjne, pozwalają nam nie tylko na retusz fotografii ale również na jego ozdobienie. Do zdjęcia możemy dodać zabawny komentarzy czy elegancką ramkę i wydrukować na papierze fotograficznym. Programy do projektowanie i tworzenia grafiki komputerowej nie są trudne w obsłudze, wiele z nich potrafi obsługiwać również młodzież szkolna, co mieści się w ich programie zajęć z zakresu informatyki.

Więcej…

Bardzo dynamicznie rozwijającym się działem informatyki jest obecnie grafika komputerowa. Coraz większa ilość absolwentów kierunków informatycznych czy artystycznych specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie. Od wielu lat grafika komputerowa jest uważana za dziedzinę artystyczną, związaną z tworzeniem. Coraz częściej jednak jest to wytwarzanie obrazów i innych elementów graficznych na potrzeby przemysłu czy szeroko pojętej reklamy. Grafika komputerowa podstawowo dzieli się na dwa typy: rastrową i wektorową. Można ją również podzielić na grafikę płaską czyli 2D i trójwymiarową. Jest wiele programów do tworzenia czy edytowania grafiki komputerowej.

Więcej…

Na stronie internetowej znajdują się różne rodzaje grafiki. Najważniejszy jest oczywiście cały szablon strony czyli tło i zakładki, które umożliwiają sprawne poruszanie się po serwisie. Na stronie internetowej można również umieścić całą galerię zdjęć. Powinny być to jednak fotografia związane tematycznie z witryną. Na stronie poświęconej podróżom można wstawić jakieś ciekawe zdjęcia z wypraw, a na internetowej książce kucharskiej: fotografia potraw, deserów czy przystawek. Grafika na stronie to również wszelkiego rodzaju elementy reklamowe, czyli logo bądź banner na górze strony.

Więcej…
Anonimowość w sieci

Anonimowość w Internecie jest jedną z przyczyn, dla których młodzi ludzie decydują się zakładać profile internetowe i wdawać się w rozmowy z obcymi ludźmi. Anonimowość pozwala także na zakładanie tematów na forach tematycznych i opisywanie swojego życia.

Ludzie sądzą, iż dzięki temu znajdą wsparcie i pomoc ze strony obcych ludzi, Internet staje się swoistą alternatywą dla szarego i smutnego życia. Ludzie, którzy chcą się wygadać, bardzo często rozmawiają na czatach internetowych. Czat internetowy jest swego rodzaj komunikatorem, dzięki któremu może dojść do kontaktu pomiędzy dwoma osobami, które mieszkają w znacznej odległości od siebie i nie mogą spotkać się w rzeczywistości.

Niekiedy, takie kontakty rozwijają się i może dojść do sytuacji, w której dwie osoby, zapoznane na czacie, zechcą się spotkać w Realu. Oczywiście, są to raczej sytuacje marginalne, jednakże niekiedy się zdarzają. Zwykle istnieją dwa rodzaje rozmowy - prywatna, jest ona prowadzona pomiędzy dwoma osobami i żadna inna nie ma do niej dojścia, oraz publiczna, dostępna dla wszystkich zalogowanych użytkowników.

Rozmowa przez Internet nigdy nie będzie tożsama, z kontaktem w rzeczywistości. Niekiedy jest bardzo oczyszczająca, jednakże, kiedy przejdzie w rutynę i dana osoba nie będzie w stanie funkcjonować bez codziennego wejścia na czat, z pewnością można mówić o nałogu.

Czaty internetowe mają wieloraki charakter, poczynając od czatów matrymonialnych, kończąc na rozrywkowych. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Kolejną formą kontaktu są komunikatory internetowe. Tym razem są one dedykowane ludziom, którzy znają się w rzeczywistości, ale nie mogą spotykać się ze sobą często, więc uciekają się do takiej formy kontaktu. Jest ona o tyle wygodniejsza, że nie trzeba ponosić żadnych dodatkowych opłat.

 

Język angielski - sprawna i szybka nauka słówek
Język angielskiSprawna i szybka nauka słówek języka angielskiego - metody
Vainglory - rewolucja MOBA na androida
Gry na androidaCo to takiego? - dla laika skrót moba (czyt. multiplayer online battle arena) możemy rozs
Tablety - ranking najpopularniejszych producentów
TabletyJeszcze kilka lat temu nikt nie spodziewał się, że tablety staną się tak popularne. Dziś z kolei wi

Logo znak firmowy

Każda firma posiada swój znak firmowy, czyli logo. Pełni on wiele funkcji, m...


Photoshop a Paint Shop Pro

Specjaliści twierdzą, że programy takie jak Paint Shop Pro czy Adobe Photosh...


Identyfikacja wizualna

Identyfikacją wizualna nazywamy podstawowe narzędzie, które jest wykorzystyw...


Nowy Adobe Photoshop

Nowa wersja Photoshopa oferuje jego wielbicielom wiele ciekawych opcji. Ta wers...


Wizytówki

Każdy szanujący się przedsiębiorca powinien posiadać profesjonalne wizytó...


Nadruki na samochodach

Reklama w dzisiejszych czasach powinna być nowoczesna i mobilna, docierać do ...


Papier firmowy

Każda firma wysyła różne dokumenty, odpowiada na pisma, listy. Nie zawsze ...


Nadruki na koszulkach

Jest wiele pomysłów na reklamę. Bardzo skuteczne są wszelkiego typu gadże...

 TOP ↑    Copyright: © Cleo Networks